Łysienie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Łysienie

Mam 21 lat i od 1,5 roku wypadają mi włosy z nasileniem przy zmianach pór roku. Zastanawiam się czy jest to uwarunkowane genetycznie, ponieważ mój ojciec również w wieku młodzieńczym miał problemy z łysienie i aktualnie ma niewiele włosy na płacie czołowym, a jedynie zostało mu dużo włosów w tylnej części głowy. Stosowałem już różne suplementy diety, preparaty do wcierania we włosy m.in. Dercos Aminexil sp94 firmy Vischy, po których nie zauważam efektów, a wręcz przy tym wcieraniu wypadało mi ich jeszcze więcej. Zasięgnąłem porady dermatologicznej, i zostały mi przepisane tabletki revalid, które również nic nie pomogły.
Słyszałem również o zastrzykach wstrzykiwanych w skórę głowy stymulujących porost włosów czy mogłaby Pani przybliżyć mi tą metodę leczenia.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy da się jeszcze coś zrobić, aby zatrzymać wypadanie włosów i stymulować cebulki do wzrostu.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Metoda o którą Pan pyta nazywa się mezoterapią. Polega na powierzchownym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnymi preparatami. Zabieg wykonuje się cienką igłą, trwa ok 20 min. Seria /ok 6/ zabiegów wykonywanych co 2-3 tyg poprawia kondycję włosów i zapobiega ich dalszemu wypadaniu. Nakłucia są powierzchowne i zabieg nie jest bardzo bolesny.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34