Nietypowy objaw - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Nietypowy objaw

Witam
Mam dosyć nietypowy objaw.
Problem pojawił się 3,5 mieś temu.Podejrzewam,że po stosunku oralnym.
Jakiś tydz,dwa po tym,po kąpieli pojawił się skurcz jąder i penisa.Jądra stały się czerwone a pod nimi widać było filotową kulkę(podejrzewam,że od zranienia się 2 mies wcześniej i czerwone żyłki na jądrach.
Skurcz ten był bezbolesny i trwał kilka tyg.W tym czasie nie wiem czy to z nerwów,czy z innych powodów nie mogłem spać i miałem obfite poty głowy i klatki piersiowej połączone z pobolewaniem stawów i mięśni.Budząc się w nocy miałem na skórze odbitą całą pościel a skóra zwłaszcza na klatce piersiowej była czerwona.Z nerwów straciłem na wadze
Udałem się wiec do wenerologa,który kazał mi zrobić badanie vdrl i jeśli będzie - to mam się nie martwić,że to może problem psychiki i kręgosłupa z którymi mam problemy
Wynik wyszedł -. a przy okazji zrobiłem wymaz na chlamidię trachomatis i test igG pneumonia i pcr na boreliozę hiv,wymaz z gardła.Wszystkie wyszły -
Morfologia z rozmazem i mocz.Na K i glukoza tez ok.
Udałem się wiec do urologa,który stwierdził, że wszystko jest ok,że być może się przestraszyłem i dlatego ten objaw.Wykonałem badania: testosteron,mocz i morfologię i psa.Wszystko ok.
Potem z racji moich problemów z kręgosłupem udałem się do neurochirurga.Lekarz stwierdził dystonie lękową i przepisał leki wyciszające.
Po 3,5 miesiąca mam nadal zaczerwienione jądra które czasami zwłaszcza pod wpływem stresu się kurczą razem z penisem który wtedy jest zwiotczały.
Czasami pobolewają mnie kolana i łokcie., ,Szczypią,, przy nich mięśnie.
Gardło zwłaszcza po nocy mam wyschnięte i bolące.Na migdałkach i z tyłu języka mam bezbolesne kropki(pęcherzyki)Pod uchem mam delikatnie powiększony węzeł chłonny.
Na spojówkach mam żyłki i pojawiają mi się na powiece krostki. Przybyło mi pieprzyków a skóra zaczyna swędzieć.
Jeden raz po kąpieli 2 tyg temu na stopach pojawiły mi się białe kropki,które szybko zniknęły.
Udałem się więc ponownie do wenerologa,który po oględzinach stwierdzi,że wszystko jest ok i przepisał żel na podrażnienia.
Sam nie wiem co myśleć na ten temat.Nigdy nie miałem tego typu objawów.
Czy to może być problem psychiki,czy wdała mi się jakaś bakteria lub wirus?
Będę bardzo wdzięczny za odp.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Wyniki wszystkich badan dodatkowych sa w normie. Opisane przez Pana objawy moga wiec miec w wiekszosci tlo nerwicowe, a nie infekcyjne. Zaczerwienienie jader oraz swiad skory moga byc reakcja uczuleniowa na proszek do prania lub zel do mycia. Mozna jeszcze zrobic badanie hormonow tarczycy z powodu takich objawowo jak spadek wagi i pocenie sie.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25