Nos - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Nos

Witam,
Pisałem z Panem wcześniej. W sprawie nie czucia przepływu powietrza w nosie.

Przypomnę, ze miałem zabieg 2 lata temu. Po 6 miesiącach odszedłem do siebie. Ponad 1,5 roku miałem spokój gdy nie złapałem ponownego kataru. Zacząłem zakrapiać kroplami sulfarinol - i pomogło stan małżowiny wracał do normy - zero dyskonfortu. Miałem te krople mieszać z kroplami robionymi. Po 14 dniach odstawiłem ( nie stosowałem codziennie dlatego, ze stan się stopniowo polepszał ) 3 dni po kuracji - brak kataru. 4 dzień napuchnięty nos - zakropiłem. Pomogło. 5 dzień to samo, kropelki i te uczucie zbyt mocnego obkurczenia ( do dziś ) Rano już się obudziłem z tym cyklem nosowym.


Otóż nie wiem co już mam robić jestem załamany :( Pojechałem do dok. Krajewskiego wykonałem
na miejscu TK. Po badaniu laryngologicznym nie stwierdzono zaniku błony. Zrobiłem badanie ige - w normie. Wymazy to samo. Stan pogarsza mi się z dnia na dzień. Każdy laryngolog mówił mi, że mam w dobrym stanie małżowiny.

Wyczytałem własnie o tych receptorach, że one mogą sprawiać takie odczucie.
Wdycham powietrze i ledwo czuje powietrze- nie wiem jak to opisać. Druga sprawa jak się położę na inny bok to mam zatkaną druga dziurkę. ( 2 miesiące temu przejście było bardzo odczuwalne teraz po 1 min czuje zmianę obrzęku )

Laryngolog powiedział mi że to może być odczucie związaniem z przytkaniem własnie tej dziurki.
( uczucie zbyt drożej strony oraz ten przepływ )

Ale to nie jest to - dlatego, że dla testu zakropiłem sobie nos kroplami obkurczającymi. Jaki był efekt? Poczułem zbyt mocne obkurczenie prawej małżowiny, czułem się fatalnie bezwładna małżowina. Obejrzałem sobie ją latarką w lusterku i nie było jej prawie w ogóle widać. Rankiem małżowina była już normalnych rozmiarów ( trochę przerośnięta gdyż stykała się ze ścianką nosa )

Najgorzej jest z psychiką bo ten dyskomfort mnie dobija. Nie mogę zapomnieć o nosie nawet przez minutę. Gdy chce oddychać ustami zaczynają mi bardzo wysychać. Nie przyzwyczaję się do tego, dlatego że w nocy znowu zaczynam podczas snu oddychać nosem.

Miejscowy laryngolog chce mnie zapisać do szpitala na diagnozę

Czy mógłby mi Pan napisać jakie jeszcze mogę zrobić badania na ten nos? Czy te receptory się odbudowują? Czy można stosować jakieś leki na poprawę przepływu krwi?

Proszę o kontakt.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Proponuję zgłosić się do Kliniki Uczuleń p. Prof.Krzysztofa Buczyłki w Łodzi. Adres znajdzie Pan w internecie. Profesor jest wybitnym laryngologiem i alergologiem. Może wykonac badanie np. cytologii złuszczeniowej błony sluzowej nosa oraz rynometrie akustyczną itp nowoczesne badania diagnostyczne. dr med.Z.Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34