Odczuwanie nieprzyjemnego zapachu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Odczuwanie nieprzyjemnego zapachu

Rok temu lekarz rodzinny stwierdził u mnie grypę. Przepisał mi m.in. gripex max i unidox solutab.
W czasie leczenia przebywałam na zwolnieniu lekarskim, leżąc w łóżku. Po kilku dniach zaczęłam odczuwać zapach, którego nie potrafiłam zlokalizować, zaczęłam wszystko wąchać wokół siebie.
Z dnia na dzień stwierdziłam, że jest to ten sam nieprzyjemny zapach, zapach trudny do opisania,trochę duszący jakby zapach kurzu czy papierosów. Śmierdziało mi wszędzie, w pracy,
w przychodni lekarskiej, domu, wszędzie tylko nie na dworze (wtedy było zimno). W krótkim czasie wróciłam do lekarza rodzinnego z pytaniem skąd to się wzięło. Potem był laryngolog i maść robiona do nosa z witaminą A, mentolem i czymś tam jeszcze na pewno pięcioskładnikowa. Nie pomogło. Potem był neurolog i tomografia komputerowa z kontrastem (która nic złego nie wykazała) i lek nootropowy o nazwie Memotropil 1200 mg. i znowu bez efektu. Teraz już nic nie biorę, dalej mi śmierdzi bez względu na to gdzie jestem. Może dodam, że są to napady. Po prostu smród przychodzi i znika. Próbowałam obserwować się w jakich sytuacjach to się zdarza ale żaden genialny pomysł nie przyszedł mi do głowy. Teraz kiedy to piszę też zaczęło mi nagle śmierdzieć. Są dni kiedy zdarza się to kilka razy ale są takie, że mam tego dosyć i boli mnie głowa. Poza tym mam problem z odczuwaniem otaczających mnie zapachów, albo nie czuję czegoś, albo słabo. Przed chorobą mogę powiedzieć, że miałam nos jak pies gończy, czułam zapachy czasami chyba za bardzo a na brzydkie zapachy reagowałam bólem głowy. I na koniec moje pytanie czy to kiedyś minie, co mam zrobić, jak sobie pomóc a może gdzie się udać po poradę? Oczekuję na odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Najlepiej to lecza w Klinice Foniatrii i Audiologii w Poznaniu. Trzeba odszukać w internecie Prof.dr Andrzej Obrębowski lub Prof. dr Antoni Pruszewicz i tam sie leczyć. Wirus uszkodził nerw wechowy, szkoda, że nie zastosowano steroidów a dostała Pani leki objawowe. To uszkodzenie nazywa sie KAKOSMIA, czyli spaczone odczuwanie zapachów.

dr med. Z. Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22