Odstawienie antykoncepcji - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 24 listopada 2017, Imieniny: Jana, Flory
Porady Eksperta

Odstawienie antykoncepcji

Pytanie dotyczy: antykoncepcja, marvelon


Witam serdecznie!
Od siedmiu lat biorę tabletki antykoncepcyjne (bez przerw, gdyż mój ginekolog twierdzi, że nie zaleca się przerw). Od dłuższego czasu mój ginekolog zmienia mi tabletki (marvelon, diane, teraz milvane), gdyż miesiączki prawie nie występują, są to małe plamienia,trwające max 2dni. Szczerze mówiąc męczy mnie ich przyjmowanie i chcę zrezygnować. Zastanawiam się tylko jakie mogą być reakcje mojego organizmu po odstawieniu tabletek po tak długim okresie, czy będzie działo się coś niepokojącego?
Dodam, iż jestem teraz zagranicą i w Polsce będę dopiero w grudniu, stąd moje obawy. Poza tym chcę iść na wizytę do innego lekarza, gdyż straciłam zaufanie do mojego ginekologa. Ostatnio zaniepokoił mnie komentarzem (gdy wspomniałam mu,że w przyszłym roku planuję ciążę) że nie mam słuchać komentarzy innych ginekologów, że macica jest mała i śluzówka nie przerasta, że może to być problem w zajściu w ciążę. Stwierdził,że sprawę można ocenić dopiero po odstawieniu tabletek i zobaczeniu jak wyglądają normalne cykle. Ale te jego słowa spędzają mi sen z powiek, po prostu się boję:( Proszę o radę.

Odpowiedź Eksperta:

Prof. dr hab. med. Waldemar Kuczyński

Ginekolog, Położnik

Radziłbym odstawienie leków i powrót do naturalnych cykli. Zazwyczaj stabilizacja następuje w ciagu 2-3 cykli. Nie sądzę aby przyjmowanie antykoncepcji mogło doprowadzić do negatywnych konsekwencji w odniesieniu do rozrodu. Podobnie też nie sądzę aby mała macica była konsekwencją przyjmowania leków natomiast fakt że śluzówka nie przyrasta w trakcie leczenia jest oczywisty. Tak więc proponowałbym odstawienie leków i po stabilizacji cyklu, konsultację u specjalisty ds rozrodu.
Pozdrawiam

Prof.dr hab.Waldemar Kuczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Policystyczny zespół jajników

Cztery miesiące temu zdiagnozowano u mnie policystyczny zespół jajników....

30niezapominajka | 2017-11-23 22:10

Niekompetencje i brak pomocy ;(

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co robić ;( Gdy...

PatrycjazKielc | 2017-11-23 14:31

IX Warszawskie Seminarium Neurourologii

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IX Warszawskim Seminarium...

SMPC | 2017-11-23 10:28

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta



W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2017

Content