Ognisko hipodensyjne w móżdżku - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Ognisko hipodensyjne w móżdżku

Witam serdecznie.

Mam 40 lat i od miesiąca dokuczają mi bóle głowy z prawej strony i dość uciążliwe zawroty z tendencją jakby ciągnięcia na prawą stronę. Nie tak dawno wykonałam CT głowy, opis jest następujący : Hypodensyjne ognisko o śr.9mm w lewej półkuli móżdżku. Poza tym tkanki mózgowia bez zmian ogniskowych.Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.
Mam pytanie, czy to może być coś poważnego? Dlaczego lekarz opisujący wynik konkretnie nie określił co to może być?torbiel?guz? Szukałam wiadomości na różnych portalach medycznych i są też takie opisy CT, gdzie lekarz opisuje co to jest? Trochę się denerwuję, bo skierowanie na badanie RM jest niestety odległe. Bardzo,bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Beato,

Opisywana zmiana móżdżku może świadczyć o przebytym miesiąc temu jego udarze, czyli widoczny obraz odpowiadałby zawałowi móżdżku. W takiej sytuacji należy zgłosić się do oddziału neurologii. Najpowszechniejszymi czynnikami ryzyka udaru są: palenie papierosów, środki antykoncepcyjne, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niemiarowość serca, otyłość. Dokładniejsze badania przeprowadza się w szpitalu, w tym również badanie MR o ile badający neurolog uzna je za pilne. Proponuję zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na pilne leczenie specjalistyczne w oddziale
neurologii.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P.Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum