Opuchlizna lewego kolana - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Opuchlizna lewego kolana

Witam Pana doktora.Mam problem z lewym kolanem,remontuje mieszkania i pewnego dnia kładząc płytki na podłodze odgniotłem sobie lewe kolano na drugi dzień zaczęło mnie bolec i miałem trudności ze zgięciem kolana po jakimś czasie powstała opuchlizna kolana i mam nadal z problemy ze zgięciem kolana a ponadto spuchła mi noga od kolana w dól stopy z małymi bólami na górnej części kości piszczelowej biorę antybiotyk o nazwie doxycylinum i maść altacet,ten antybiotyk dostałem od chirurga rok temu co miałem podobną sytuację tylko z prawym kolanem ale bez opuchlizny nogi w dół co mam dalej zrobić czy będą jakieś czynniki uboczne?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panie Ireneuszu,
wydaje się, że sprawa, którą Pan opisuje nie wymaga antybiotyku. Ja sam Pan pisze, klękając na twardym podłożu, doprowadził Pan do mechanicznego urazu kolana, który często objawia się wysiękiem wewnątrzstawowym i obrzękiem okolicy kolana. a nawet całego podudzia.

W pierwszym rzędzie konieczna jest profilaktyka podobnych urazów przez zabezpieczenie kolan miękkimi poduszeczkami, odpowiednio przymocowanymi do kolan. W najbliższym czasie powinien Pan ograniczać klęczenie i przez parę tygodni po pracy wykonywać ruchy w stawie kolanowym w odciążeniu, w pozycji siedzącej czy leżącej. Często w takich przypadkach dobrze robi ćwiczenie na rotorze nożnym (rowerze stacjonarnym) z niewielkim obciążeniem lub wolna jazda na rowerze w plenerze, ale tylko na płaskiej nawierzchni. W podobnych przypadkach bardzo przydatne są także ćwiczenie na wrotkach (starego typu) w pozycji siedzącej. Ponadto wskazane byłyby ćwiczenia w wodzie, na basenie lub w wannie.

W pierwszym okresie w takich dolegliwościach dobrze robią okłady z altacetu czy liście z kapusty. Nieco później pomocna jest delikatna maść, np. chiński Kurasan.
Ale proszę nie zapominać o profilaktyce podobnych przeciążeń.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24