Ostre zapalenie ucha środkowego-nie słyszę po paracentezie - Bioparox, Dicortineff, Nurofen, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Ostre zapalenie ucha środkowego-nie słyszę po paracentezie

Pytanie dotyczy: Bioparox, Dicortineff, Nurofen


Witam!
Od 20.02. miałam katar i ból zatok. 24.02. byłam u lekarza. Dostałam Bioparox do nosa, Sinupret 3x1, Cirrus 2x1 przez 3 dni. Leki brałam regularnie. 01.03. obudziłam się ze strasznym bólem prawego ucha. Laryngolog stwierdził silne zapalenie i przebił mi błonę bębenkową ( czy u dorosłych robi się to bez znieczulenia? Czy to normalne, że po zabiegu lekarz kazał mi zatykać nos i przedmuchiwać uszy?). Czytałam, że po paracentezie ból szybko mija i ucho się opróżnia. Ja nie odczułam żadnej ulgi, a ból bardzo szybko się nasilił i przez trzy dni brałam Nurofen Ultra forte, ale działał tylko do 2 godzin, a potem płakałam z bólu. Czułam jakbym miała w uchu nadmuchany balon, który mi je rozsadza. Wysięk pojawił się dopiero po 7 godzinach od przebicia, taka woda podbarwiona krwawo.
Z leków dostałam Klabion 2x1, spray do nosa Nasivin, krople do ucha Dicortineff 3x4 i do ssania Pecto Dryll. Dzisiaj mija tydzień, kończy się antybiotyk, a ucho dalej pobolewa, jest jakby całkowicie zapchane, słyszę tylko wewnątrz jakieś szumy, poza ty jestem głucha na to ucho. Co mam robić? Czy to normalne, że po zabiegu się nie słyszy? Kiedy to minie?
Na ulotce Dicortineffu doczytałam, że nie wolno zakrapiać do ucha z perforacją błony bębenkowej. Czy krople mogły spowodować uszkodzenie ucha środkowego? Na wizytę do laryngologa zapisy są dopiero za trzy miesiące, nie mogę tak długo czekać, dlatego bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Po pierwsze udać się do Izby Przyjęć Szpitala w Gorzowie. Zawezwać laryngologa do konsultacji w Izbie Przyjęć. Oczywiście paracenteze robi sie w znieczuleniu ucha bo to nie jest weterynaria. Po drugie prawdopodobnie błona bebenkowa za pierwszym razem nie została przebita dokłądnie albo została przebita ale zapalenie było bardzo agresywne. Dicortinefu nie stosuje się przy perforacji. Jezeli jest głuchota to szpital i to szybko. Trzeba porobić audiogramy. Zbadać ucho pod mikroskopem usznym.Jezeli Pani nie pójdzie to zagraża trwała głuchota.
dr Zbigniew Swierczynski specj.laryngolog. Ordynator.

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum