Performacja błony bębenkowej a krople - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Performacja błony bębenkowej a krople

Pytanie dotyczy: performacja błony bębenkowej


Witam serdecznie i z góry dziękuje za udzieloną poradę...

W skrócie opisze co mi dolega: byłem na wizycie u laryngologa - stan zapalny ucha, performacja błony bębenkowej...zapisane antybiotyki i krople Proxacin.

Pytanie: mam napisane pod receptą 3x dziennie po 3 krople. Na opakowaniu pisze, iż są to krople do oczu...a na forach przeczytałem, że nie stosuję się ich przy pękniętej błonie... lekarz mi nic na ten temat nie powiedział, w wytycznych miałem zapisaną tylko częstotliwość zakrapiania.. czy zatem mogę nimi zakrapiać ucho? (podczas tej czynności czuje jak część przedostaje się do jamy ustnej)

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź, wiem, że najlepszym sposobem byłby kontakt z lekarzem prowadzącym ale nie mam teraz takiej możliwości (wyjazd z kraju) i prosiłbym o poradę.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

ANTYBIOTYK POWINIEN WYSTARCZYĆ. Jerżeli trąbka słuchowa jest drożna,a jest drożna bo krople przechodzą do gardła to nalezy je zastosować krótko np 2 dni. bo rzeczywiscie moga spowodować ropienie ucha. Dobrze jest przedmuchiwac ucho- zatykamy nos szczelnie i wdmuchujemy powietrze do uszu. w razie czego podaje mój bezpośredni mail.: zbigswierczynski@gmail.com Zb.Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22