Pieczenie języka i gardła - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Pieczenie języka i gardła

Pytanie dotyczy: polipy, zatoki, nalot na języku,


Szanowny Panie Doktorze. Wlaściwie nie wiem jakiego specjalisty dotyczy moje schorzenie. Od miesiaca mam bialy nalot na jezyku i piecze mnie jezyk. Czasami także zapiecze mnie w gardle w okolicy migdalkow. mam stany zapalne zatok. jestem po musunieciu polipow nosa- rok temu. na jezyku mam też biały nalot. ostatnio mam tez wzdęcia brzuch, gazy i wzdecia. Internista przepisal mi leki na refluks i jakieś enzymy trzustkowe, ale nic mi nie pomaga.najbardziej martwi mnie to pieczenie jezyka.Co to moze być. Dodam jeszcze, że od trzech miesięcy szumi mi w uchu. rezonans nie wykazał żadnych zmian w obrębie nerwu słuchowego. Nie wiem czy te objawy maja jakis związek ale to sa moje wszystkie dolegliwości. na jakie choroby może wskazywac moj piekący jezyk? nadmienię jeszcze, ze jednocześnie z pieczeniem czuje w ustach raz słony, raz gorzki a raz kwaśny smak w ustach.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Pani Ewo; . Mam mało informacji:
1. Czy usuwano tylko polipy z nosa, czy także otwierano zatoki i czy zabieg był w znieczuleniu ogólnym i w jakim Oddziale Laryngologicznym był przeprowadzony. 2. Czy polipy nosa współistnieja z astmą oskrzelową [ suchy, kaszel,duszność]. 3. Czy nos jest drożny ?. 4. Czy były i sa stosowane aerosole steroidowe do nosa i do oskrzeli. Jak długo ? .5. Czy była wykonana gastroskopia,celem potwierdzwenia niezytu zoładka, przełyku i rozworu przełykowego. 5. Czy pobrano z języka wymaz na GRZYBICĘ.
ZASADA. Najpierw diagnoza a potem leczenie, a nie stosowanie leków objawowych " z sufitu". dr med. Z. Świerczyński. specj. laryngolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34