Plastry Systen Sequi - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 30 września 2014, Imieniny: Hieronima, Zofii
Porady Eksperta

Plastry Systen Sequi

Pytanie dotyczy: plastry Systen Sequi


Witam. Przez dłuższy czas stosowałam z powodzeniem Femoden. Dzięki tabletkom moje od zawsze bolesne, obfite i długotrwale miesiączki unormowały się. Kilka miesięcy temu musialam odstawić go ze względu na nieznacznie podwyższoną bilirubinę i niestety menstruacyjny koszmar znów wrócił. Na moją prośbę o zastosowanie plastrów antykoncepcyjnych, lekarz przepisał mi Systen Sequi. Po przeczytaniu ulotki i opinii, mam wątpliwości czy są odpowiednie dla mnie i czy w ogóle mają dzialanie antykoncepcyjne. Miesiączkuję regularnie i nie mam żadnych oznak menopauzy. Analiza krwi jest w porządku i wszystkie wyniki są w normie. Jaka jest opinia pana doktora?

Odpowiedź Eksperta:

Krystian Powolny

Ginekolog, położnik

Dzień dobry,
ja w swojej praktyce dawno przestałem stosować Systen-sequi, a to ze względu na skargi pacjentek na względnie często występujące przypadkowe krwawienia. W Pani sytuacji zdecydowanie polecam stosowanie preparatu Qlaira, jedyny dostępny w Polsce preparat o bardzo małej dawce estradiolu. Zawiera estradiol w dawkach, jakie stosowane są w hormonalnej terapii zastępczej, czyli ryzyko powikłań zakrzepowych jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku stosowania preparatów zawierających aż 30 mikrogramów etynyloestradiolu (np. Femoden i większość typowych preparatów antykoncepcyjnych). Skutek biologiczny dawek estradiolu zawartych w preparacie Qlaira jest z grubsza 3-5 razy mniejszy niż 30 mikrogramów etynyloestradiolu zawartych np. w Femodenie i innych typowych preparatach antykoncepcyjnych. (Proszę sobie przypomnieć niedawne doniesienia prasy francuskiej na temat powikłań zakrzepowych u młodych osób po stosowaniu Diane-35, moim zdaniem bardzo przesadzone).
Pozdrawiam.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

spóźniający się okres,a ciąża

Witam, 13 września uprawiałam z moim chłopakiem petting.wszystko szło po...

sercamiast | 2014-09-30 22:25

Zmęczenie ,senność ,brak energii

Witam , od kilku miesięcy mam problem który niszczy mi życie . Zaczęło...

VVVV | 2014-09-30 20:09

Czerwone plamy na dziaslach i wargach

Witam.Jakis rok temu pierwszy raz zauwazylam u siebie na dziaslach i wargach...

violka87 | 2014-09-30 17:09

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta



W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2014

Content