Pociąganie nosem u dorosłego mężczyzny - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 27 września 2022, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Pociąganie nosem u dorosłego mężczyzny

Witam
Proszę o pomoc w sprawie mojego męża.
Mąż (32 lata) od co najmniej 3 lat pociąga nosem w sposób bardzo głośny i ciągły, robi to praktycznie non stop(podczas rozmowy, robienia czegoś, gdy się budzi pierwsze co robi to pociąga nosem)
Na początku chcieliśmy wierzyć, że to jest jakiś problem laryngologiczny, tym bardziej, że mąż miał wrażenie, że "cieknie" mu jakaś wydzielina z nosa, później odczuwał to tak jakby miał zatkany nos i wydzielina gdzieś głęboko mu tkwiła i nie może jej w żaden sposób odkrztusić ani wydmuchać nosa.
Odwiedziliśmy kilku laryngologów.
Na początku lekarz stwierdził, że to na tle alergicznym, zrobiliśmy testy, które wykazały niewielkie uczulenie na kurz, mąż brał leki alergiczne, bez żadnego efektu i poprawy stanu.
Kolejny z lekarzy przepisał leki mające na celu rozrzedzić ową wydzielinę i ułatwić wydmuchanie efekt był odwrotny, mąż jeszcze bardziej pociągał nosem nie mając żadnej wydzieliny.
Zrobiliśmy badania :
prześwietlenie zatok - obraz prawidłowy
Rezonas magnetyczny - wszystko prawidłowe.
Badania laryngologiczne prawidłowe stwierdzono jedynie lekko skrzywioną przegrodę nosową, która nie ma wpływu na objawy.
Mąż odwiedził lekarza psychiatrę, który doszukiwał się podłoża nerwowego, problem w tym, że mąż nie miał żadnych traumatycznych przeżyć ani innych wydarzeń w życiu, które mogłyby coś takiego spowodować. Mimo to lekarz przepisać lek Haloperidol minimalną dawkę pół tabletki na noc- żadnej poprawy.
Obecnie mąż odczuwa jakby coś go w nosie swędziało/łaskotało i twierdzi, że pociągając nosem jest mu lepiej, problem w tym, że to nie jest jedno pociągnie od czasu do czasu tylko czasami co parę sekund raz za razem. Jego zachowanie wyklucza go z życia towarzyskiego i bardzo stresuje nie potrafi nad tym zapanować. Zwrócenie mu uwagi nic nie daje bo on wtedy myśli o tym i robi jeszcze bardziej.
Błagam o pomóc, jakie badania w jakim zakresie jeszcze moglibyśmy zrobić, żeby ustalić przyczynę tego stanu? Czy jest możliwe, żeby to jednak był problem laryngologiczny?

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Tak to jest problem rynologiczny.Pani Olu proszę zadzwonić.503 387 473. Dr Med
Zbigniew Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-26 10:05