Podejrzenie tętniaka mózgu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Podejrzenie tętniaka mózgu

Witam, ostatnio przeczytałem kilka artykułów i informacji na temat tętniaka mózgu. Wśród informacji które znalazłem były także podane objawy przez neurologa, które towarzyszą temu tętniakowi. Wśród objawów które zostały tam wymienione są też te które ja mam. Czasem zdarza mi się że mruga mi jedna gałka oczna tzn takie skurcze pod okiem lewym i nie jestem w stanie na tym zapanować, samo mija po jakimś czasie. Ponadto czasem mam bardzo krótkie bóle głowy. Ale najgorsze co ze mną jest nie tak to to, że mając 21 lat po przebiegnięciu 200 metrów lub wejściu po schodach nie mogę złapać oddechu, jestem wtedy bardzo słaby i gdybym przebiegł trochę więcej to bym zemdlał. Po prostu robi mi się czarno przed oczyma, nie mogę złapać tchu. Biegi strasznie mnie męczą, nie jestem w stanie przebiec np 300m, i bardzo szybko łapie zadyszkę, podobnie jak wchodzenie po schodach. Każdy tego typu wysiłek to dla mnie koszmar. Podobne jakbym miał klęczeć dłużej to również słabnę.Dodam że sportu również jako tako żądnego nie uprawiam. Mam 2m wzrostu i nie wiem czym to jest spowodowane, czy serce, płuca czy coś w mózgu. Proszę o jakąś radę czy mam gdzieś iść do jakiegoś lekarza czy to jeszcze nic nie znaczy. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Marco,

Ze względu na niską tolerancję wysiłku fizycznego, jakiej Pan doświadcza, potrzebna jest diagnostyka ogólnolekarska, którą może zaplanować lekarz rodzinny.

Objawy neurologiczne budzące Pana niepokój o obecność tętniaka mózgu nie przemawiają z dużym prawdopodobieństwem za jego istnieniem. Możliwość weryfikacji tego podejrzenia zapewnia dostępne w trybie ambulatoryjnym badanie angio-TK głowy ( alternatywnie angio-MR, o ile nie ma Pan metalowych implantów, ani klaustrofobii ). Całkowicie pewne wykluczenie tętniaka mózgu może być osiągalne po wykonaniu inwazyjnego badania neuroradiologicznego, wymagającego przyjęcia do szpitala - tzw. angiografii mózgowej.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21