Podrażniony Nerw trójdzielny - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Podrażniony Nerw trójdzielny

Witam
W tej chwili czuje sie swietnie ale 8 m-cy temu zrobilam sobie drugi raz botox na twarzy ( czoło i kurze łapki) ( pierwszym razem nie było żadnych dolegliosci) i wtedy zaczely sie moje problemy przez 1 miesiac bolało mnie strasznie prawe oko, głowa w przedniej czesci, okolice ucha prawego. po ok 2 tygodniach ból byl mniejszy jednak utrzymywał się około 3 m-ce. Chirurg który mi to zrobił powiedział ze musiało dojsc do naklucia nerwu trojdzielnego. 1 m-c temu zrobilam sobie mezoterapie na twarzy ( nakłuwanie całej twarzy w celu wprowadzenia substancji odżywczych) i bol troszke powrocil ( bolało mnie przez okolo 2 tygodni ). W dziecinstwie uderzylam sie w glowe wskutek czego do dzis mam zagłebienie w czaszce po prawej stronie i boje sie ze to moze byc przyczyna moich dolegliwisci. ( np cos uciska mi nerw, ktory przy podraznieniu tak reaguje) Za 8 m-cy planuje opearcje plastyczną ( podniesienie brwi) ale nie wiem czy w moim przypadku bedzie to mozliwe? Dodam jeszcze że pare lat temu profilaktycznie małlam robiony rezonans magnetyczny głowy i wszystko jest dobrze oprocz, , niewielka asymetria sygnałów płynącej krwi tetnic mózgu okołospoidowych - po stronie prawej słabszy sygnał płynącej krwi w porównaniu ze stroną lewą " Będę wdzięczna za odpowiedz

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

SZ.P. Basiu,
Chirurg słusznie stwierdził, że doszło do nakłucia nerwu trójdzielnego. Botox jest najsilniejszą trucizną biologiczną i na szczęście jedynie odwracalnie uszkodził Pani nerw trójdzielny. Botox ma również ważne zastosowania lecznicze w neurologii, usuwając niektóre kurcze mięśni, natomiast zastosowania pozazdrowotne, tak jak w Pani przypadku - zabiegi plastyczne, niosą ze sobą ryzyko pogorszenia stanu zdrowia, za cenę poprawy urody.

Jestem zdania, że złamanie czaszki jakiego doświadczyła Pani w dzieciństwie, którego skutkiem jest niewielkie zagłębienie nie jest przyczyną jakichkolwiek obecnych dolegliwości bólowych, o ile nie trwają one nieprzerwanie od czasu tego urazu. Mogłoby być inaczej gdyby uraz miał miejsce w okolicy jednego z trzech głównych pni nerwu trójdzielnego, tj. nerwu ocznego, szczękowego lub żuchwowego. W miejscach ujść tych nerwów z czaszki są naturalne dołeczki: w łuku brwiowym, na dolnej krawędzi oczodołu i na bródce. O ile u Pani zagłębienie zauważone po wypadku w dzieciństwie jest w innym miejscu głowy, to nie wskazuje na możliwość drażnienie nerwu w mechaniźmie ucisku nerwu pogłębianym przez dodatkowy bodziec szkodliwy, np. przez toksynę otulinową. Asymetria sygnałów przepływu krwi w tętnicach okołospoidłowych jest wariantem normy i nie należy tego faktu traktować jako jakąkolwiek chorobę.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P.Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27