Podskórne krosty na stopie, czy to pozostałość po łupieżu Gilberta? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Podskórne krosty na stopie, czy to pozostałość po łupieżu Gilberta?

Pytanie dotyczy: stopa, krosty, łupież Gilberta


Witam,
3 miesiące temu przeszłam łupież Gilberta. W drugim miesiącu choroby dodatkowo pojawiły się podskórne krosty na nadgarstkach i stopach (bok i podeszwa). Początkowo bardzo swędziały, ale teraz nie czuję żadnych dolegliwości z ich strony. One są głęboko pod skóra i mają w sobie płyn. Gołym okiem są mało niewidoczne, wyczuwa się je przez dotyk. Łupież mi przeszedł 6 tygodni temu, jednak krosty, głownie na stopach i 2 na wnętrzu dłoni pozostały. Niekiedy skóra na nich jakby twardnieje. Kiedy je nacinam płyn wylewa się, ale obok powstają nowe krostki.

Kilka dni temu miałam pedicure i kosmetyczka myśląc, że to stwarniała skóra zeszlifowała mi krosty do żywej skóry na jednej stopie. Rana wogóle nie goi się, mimo, że zabezpieczana jest plastrem i maścią maxibiotyk 4 razy dziennie. Kiedy polewam wodą utlenioną w miejscu krost bardzo pieni się i boli, mimo wielokrotnego polewania.

Myślę, że rana zagoi się. Moim największym problem jest znalezienie diagnozy dla moich krost i ich wyleczenie. Dodam, że zaraz po przejściu łupieżu konsultowałam się na żywo z dermatologiem, ale uzyskałam odpowiedź, że samo przejdzie. Niestety krostki cały czas są i nie widać, ale miały zejść.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ewa

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Trudno mi postawić diagnozę na podstawie zdjęcia. Zmiany na dłoniach i podeszwach mogą mieć charakter potnicy /dyshydrosis/ lub grzybicy.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38