Postępujące objawy uczulenia - Claritine, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 16 kwietnia 2021, Imieniny: Erwina, Julii
Porady Eksperta

Postępujące objawy uczulenia

Pytanie dotyczy: Claritine


Witam, mój problem polega na tym, że pewno dnia obudziłam się i po tym jak zobaczyłam się w lustrze doznałam lekkiego szoku, ale zacznę od początku. W lipcu br przeprowadzliśmy się z mężem do nowego mieszkania w starym budownictwie. Całe mieszkanie przeszło gruntowny remont zakończony w sierpniu. W połowie września zakupiliśmy materac do sypialni bo do tej pory spaliśmy na sprawdzonej już rogówce w innym pokoju. Po pierwszej nocy spędzonej w nowej sypialni na nowym materacu zobaczyłam że całą rękę mam w różnego kształtu czerwonych i okropnie swędzących plamkach. Większość z tych kształtów przypominała pierścienie, takie centki nie wiem jak to opisać inaczej, ciemno różowe okręgi blade w środku, nieco wybrzuszone. Z każdym dniem miałam wrażenie że te plamki wędrują sobie coraz dalej. Były też na pachwinach, górnej części ud. Wybrałam się do lekarza rodzinnego i usłyszałam że to pokrzywka, wypisał mi leki (encorton) i stwierdził że u Alergików to częste zjawisko. Sęk w tym że ja Alergiczką nigdy nie byłam ani nie mam nikogo takiego w rodzinie. Lek przyjmuję wtedy gdy już sobie z tym nie radzę bo bardziej interesuje mnie znalezienie przyczyny niż łagodzenie skutków. W każdym bądź razie wpierw sprawdziliśmy materac, przenieśliśmy się z powrotem na stare łóżko z nową pościelą i jedno co mogę powiedzieć to nadal uczulenie się pojawia. Pojawia się i znika i tak wkółko. Powiem jeszcze jedno. Od kwietnia br biorę raz w tygodniu w piątki lek dostinex. Innych preparatów nie zażywam. Do tej pory żadnych zmian skórnych po nim nie miałam. A dziś w czwartek po 3 dniach spokoju, jednolitej i gładkiej skóry obudziłam się z ogromnym wysypem na nogach, do tego na plecach mam jedną wielką plamę. Już nie pojedyncze pierścienie a zlaną ciemno różową plamę. Niestety nie mam pomysłów co do przyczyny takiego stanu rzeczy..być może Pani spotkała się z czymś podobnym, byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację...chociażby po to by ewentualnie samemu to skonfrontować z diagnozą miejscowego lekarza a niestety kolejki do dermatologów są dosyć długie, więc z góry dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Z opisu wynika, że opisywane zmiany mogą mieć charakter pokrzywki. Pokrzywki dzielimy na alergiczne, niealergiczne i polekowe. Teoretycznie każdy lek może wywołać pokrzywkę, a szczególnie aspiryna i leki p. bólowe. pokrzywka może być również pokarmowa / konserwanty, barwniki spożywcze/.Czasami trudno jest wykryć przyczynę pokrzywki, ale trzeba łagodzić jej objawy. Encortonu nie można brać od czasu do czasu. Albo robimy kurację wg schematu, albo nie zażywamy go w ogóle. Proponuję dietę z wykluczeniem pokarmów zawierających konserwanty oraz lek Claritine 1x1 tabl. Można go kupić bez recepty.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Jakie tabletki??

przy okazji spytam jeszce jakie sa najlepsze tabletki nawilzajace skore ciala??...

Guziczek6663 | 2021-04-15 22:51

Problem z okiem po korekcie laserowej

Witam. W październiku 2020r. miałem laserową korektę wzroku, przez dwa...

mati192 | 2021-04-13 13:15

dezynfekcja rzeczy

Hejka, czym dezynfekujecie rzeczy w tym trudnym czasie? Ja myślę nad zakupem...

wisnia1829 | 2021-04-12 16:08

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta



W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2021

Content