Powracająca angina - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Powracająca angina

Witam. Nigdy nie miał problemów ze zdrowiem, rodzice mówią nawet,ze zawsze byłam okazem zdrowia. W połowie stycznia złapałam anginę. Niezwykłą anginę, bo migdałki były takie wielki, ze ledwo dałam radę cokolwiek przełknąć. Poszłam do lekarza dostałam antybiotyk (Duomox) po tygodniu przeszło. Jednak minęły dwa tygodnie angina do mnie wróciła z tą samą siłą. Kolejna wizyta u lekarza, znowu antybiotyk, pomogło. W tym momencie choruje trzeci raz w ten sam sposób. Nie prowadzę trybu życia, który narażał by mnie na ciągłe przeziębienia, wręcz przeciwnie, ciepła posadka w biurze itd. Mam 25 lat i co chwilę jestem chora. Z trudem łykam, jem, te migdałki strasznie bolą, mam nieprzyjemną ślinę i problemy z jej połknięciem. Znowu biore antybiotyk. Co mam zrobić, zeby to nie wracało?

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Jeżeli antybiotyk,ten pierwszy był podawany krócej,niz 10 dni to oznacza,ze bakterie przetrwały. Szkoda,że nie był to antybiotyk betalaktamowy, bo byc może bakterie powodujace anginę były oporne na ten antybiotyk.

Można obecnie spróbować wzmocnić odpornośc szczepionka przeciwbakteryjną [np. Bronchovaxom lub Ismigen]. PS. broń Bopże nie stosować telewizyjnych suplementów diety bo to jest oszustwo.

Prostym sposobem sa okłady na szyję [ 20% wódka nasycajaca gaziki, pokryte cienka folią [ zeby nie parowały na zewnatrz, ] i szal aby przegrzac szyje i gardło; [babcia wie jak to sie robi].

No i bardzo dobry laryngolog, najlepiej w Poradni Laryngologicznej PRZY SZPITALU. dr med. Z.Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum