Problem z językiem - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Problem z językiem

Witam, mam problem z moim językiem. Zaczęło się od tego że pod językiem pojawiało mi się coś w stylu "afty", ale po pewnym czasie to znikało, ale wychodziło zawsze w tym samym miejscu, pod językiem. Później z tej niby 'afty' zrobiło się coś większego i 2 razy przebiłem to z nieuwagi zębami, w środku zbierał się płyn, dalej malało i rosło, jak było już bardzo duże to nawet nie dało się przedziurawić, a po pewnym czasie znikło i teraz tego nie mam. Natomiast teraz na górze języka, głownie przy jego końcu mam takie czerwone kropki, jakby lekko wystające, na środku języka ich praktycznie nie ma, ale głównie tak jak wspominałem na końcu. Po prawej i lewej stronie języka z przodu mam jakby tak więcej tych kropeczek i odnoszę wrażenie ze w tych miejscach język jest troszkę spuchnięty, ale minimalnie. Gdy zaglądam sobie głęboko w gardło to widzę na języku tak po prawej i lewej stronie takie jakby chrosty (nie wiem czy tak ma być czy to coś związanego z moim problemem). Teraz jak mam ten problem to często na języku pojawiają mi się białe kropki, jakby afty tylko na górze języka, nigdy takich nie miałem.

Od czasu do czasu w gardle czuje tak jakby ktoś mnie lekko uciskał za szyje. Czasami trwa przez pare dni i dokucza, czasami nie ma w ogóle..

Lekarz stomatolog powiedział mi żebym sie nie przejmował..

proszę o poradę i z góry dziękuje.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

To moga być przerosty brodawczakowate błony śluzowej języka i jeżeli lekarz to potwierdzi to dobre sa przymoczki z MITOMYCYNY kilka razy. A pod jezykiem to moglaby być TORBIEL jeżeli się odnowi to na pewno i trzeba wyciąć . Dr Świerczynski. Bielsko-Biala

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34