Problem z zatokami - jakie badania - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 27 września 2022, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Problem z zatokami - jakie badania

Dzień dobry,
Po trzech miesiącach leczenia antybiotykami oraz lekami przeciwgrzybicznymi (antybiotyk trzydniowy, później inny - nie pamiętam nazwy, fluconazol, duomox, flucofast) zostałam skierowana do laryngologa. Zanim trafiłam do laryngologa moi lekarze rodzinni nie postawili żadnej diagnozy, przepisali leki, ale gardło wydawało się tylko zaczerwienione, a nawet leczenie grzyba było troszkę oparte na domniemaniu.
4 dni przed odbyciem wizyty u laryngologa, a tydzień po przerwaniu leczenia grzybicy, której jednak nie było za drugim razem, pojawiły się się nagle zawroty głowy oraz uciskające przemieszczające się bóle głowy (uciążliwe długotrwałe, aczkolwiek nieostre). W związku z osłabieniem, któremu towarzyszył lekki spadek ciśnienia do 90/65, udałam się jeszcze przed laryngologiem do lekarza rodzinnego, ponieważ nie mogłam funkcjonować. Lekarz stwierdził, że mimo, że od zakończenia brania leków antygrzybicznych upłynęło 10 dni, jest to prawdopodobnie reakcja organizmu na te leki i jedynie zalecił pić około 1,5 litra wody dziennie.
Trzy dni później udałam się do laryngologa, który stwierdził, że mam anginę ropną oraz prawdopodobnie coś z zatokami. Zaaplikował amoksiklav, encorton oraz cirrus.
Niestety zawroty głowy oraz przemieszczające się uciskające bóle głowy (potylica, okolice nosa, czoła, za skroniami, z przodu przed uszami...)nie zniknęły, jestem słaba, mam zawroty głowy, czuję się źle..chwilami mam wrażenie, że głowa jest ścierpnięta, zdrętwiała. Dzisiaj miałam uczucie, że lewe przedramię jest lekko bezwładne, być może w wyniku terapii.
Już w czasie leczenia antybiotykiem, ale jeszcze przed zażyciem encortonu i cirrusa wykonałam badanie morfologiczne krwi oraz wskaźnik CRP.
Wyszło, że hemoglobina oraz erytrocyty są poniżej normy, natomiast CRP wyszło idealnie -0,2.
Czy jest możliwe, że mam chore zatoki i czy one wpływają na wspomniane bóle oraz zawroty głowy? Jakie najlepiej przeprowadzić badania, żeby mieć pewność, że zatoki są chore? Czy wskazane objawy mogą być wynikiem ukrytej anginy (przenoszonej, nie zdiagnozowanej, nie miałam gorączki)
Czy przyjmowanie antybiotyków może zniekształcić wynik badania CRP? Jeżeli nie zniekształca i CRP wyszło pozytywnie, czy zasadne, sensowne jest przyjmowanie encortonu, bo przecież encorton działa głównie przeciwzapalnie?
Czy takie przemieszczające się nieostre lecz o zmiennej lokalizacji rozpierające bóle głowy, poza zawrotami mogą występować przy niedokrwistości?
Proszę o pomoc,

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Koniecznie trzeba WYKLUCZYĆ BORELIOZĘ. i PROSZE NAPISAĆ TO COŚ DALEJ PODPOWIEM.

dr Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-26 10:05