Problem ze skórą głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Problem ze skórą głowy

Pytanie dotyczy: łysienie, siwnienie


Mam pytanie dotyczące przyczyn łysienia i siwienia włosów...

Może z tym łysieniem to jest mniejszy problem, bo znam wiele osób, które w moim wieku (30 lat) mają już dość zaawansowaną łysinę, a u mnie pojawiają się już dość mocne zakola z przodu głowy.

Bardzo dziwne wydaje mi się zaś ten drugi problem czyli siwienie włosów - czy to normalne, żeby w wieku 30 lat mieć już większość siwych włosów na głowie czy spowodowane jest to jakąś istniejącą chorobą?? Bo szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto w moim wieku byłby już tak mocno siwy na głowie... Już przed 20 rokiem życia zaczęły mi się pojawiać pierwsze siwe włosy.

Jeżeli nie umyłem głowy mniej więcej co dwa dni to bardzo swędziła mnie skóra głowy i sypał się złuszczony naskórek, często wręcz żółty od tłuszczu...byłem u dermatologa i stosowałem maści przeciwbrzybiczne i inne tego typu...i ten problem ustąpił.
Jednak ciągle istnieje inny problem...już kilka godzin po myciu włosów po przeczesaniu ich dłonią skóra na dłoni jest tłusta - stosuje na przemian różne preparaty zmniejszające wydzielanie łoju (czy jak to tam nazwać) i poprawiające strukturę włosów ale nic nie pomaga, włosy są coraz słabsze i zakola coraz bardziej się poszerzają - czy jest na to jakaś rada??

ps. istnieją na rynku szampony (dość drogie) typu vichy powodujące (niby) odrastanie włosów - czy warto je stosować??

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Łojotok skóry owłosionej jest trudnym problemem i może u młodych mężczyzn przyśpieszać proces łysienia. Radziłabym się skupić na łagodzeniu łojotoku i stosowaniu raczej szamponów przeciw łojotokowych niż zapobiegających wypadaniu włosów. Łysienie męskie leczy się innymi metodami. Szampony mają znikome działanie, jak również preparaty poprawiające strukturę włosów. W sprawie łysienia proponuję udać się do dermatologa estetycznego.
Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25