Problemy z oddychaniem - Nasonex, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Problemy z oddychaniem

Pytanie dotyczy: Nasonex, oddychanie Nasonex


Witam serdecznie.Jestem w ciąży w 7 tyg.Mam problemy z lewą stroną nosa.Lekarz powiedział,że przegroda nosowa jest krzywa i wyglada jak by była złamana w przeszłości.Nigdy nie miałam złamanego.Nie mogę normalnie oddychać kiedy śpię,bywa że z nosa mi śmierdzi,czasami mam ból za lewym okiem.Lekarz przepisał mi lek o nazwie Nasonex w sprayu.Powiedział mi również,że do specjalisty nie mogę iść póki nie będe brała leku conajmniej 2 miesiące.Wracając do mojej wczesnej ciąży,boję się brać cokolwiek co by mogło zaszkodzić mojemu dziecku.Dodam że, problem mam z nosem około 10 lat.Brałam też nałogowo krople do nosa co przynosiło mi ulgę. Proszę napisać czy lek jest bezpieczny i co może być z moim uciążliwym nosem.Dziękuję ze pomoc i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Szanowna Pani.

Nie radzę przez pierwsze 3 miesiace ciąży pobierać Nasonex do nosa. Chociażby dlatego, ze nie była przeprowadzona żadna diagnostyka przyczyn niezytu nosa. [ a ten lek działa skutecznie w niektórych typach blokady nosowej]. Po drugie; jezeli istnieje skrzywienie przegrody nosowej a wiec przyczyna mechaniczna zaburzenia droznosci nosa i ten lek nie pomoże. Po trzecie; w trakcie ciąży nos sie zatyka z powodu obrzeku błony sluzowej, i to sie nazywa HORMONALNYM [CIAZOWYM] NIEŻYTEM NOSA. Może to trwać przez cały okres ciazy i ustepuje po porodzie.
Jedyna możliwością poprawy dorażnej jest PŁUKANIE NOSA WODA MINERALNĄ [ najwygodniej w małej butelce z " cyckiem"]. Tzw woda morska, reklamowana dla kasy NIE DZIAŁA I JEST DROGA]. Do wody mineralnej dodaj odrobinę soli kuchennej lub EMS. I przeplukuj jamy nosa wielokrotnie dziennie. Woda mineralna przecież nie ma bakterii. Ten sposób wymyslili lekarze z Monachium.
Jeżeli nos był blokowany od 10 lat, to już dawno mogłen.np. zoperaować przegrodę i nie byłoby teraz takiego problemu. Niech Pani zadzwoni za 2 tygodnie lub przysle esika czy nastapiła ulga po płukaniu nosa. tel. 503 38 74 73. dr med Z. Świerczynski . Szpital CMR w Bielsku-Białej

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22