Prośba o pomoc - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Prośba o pomoc

Pytanie dotyczy: szumy, piski w uszach, kłucie z tył głowy


Witam panie doktorze. 5.10.2012 zrobiłam prywatnie rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu ze względu na szum i piski w uszach oraz kłucie z tył głowy. Wynik: sygnał istoty białej i szarej oraz morfologia kory mózgowej prawidło. Ciało modzelowate prawidłowej szerokosci, jednorodne. Układ komorowy mózgu symetryczny, nieposzerzony. Przestrzenie płynowe przymózgowe oraz rowki zakretów nieposzerzone. Byłam również u otolaryngologa który nie stwierdził nic, wszystkie badania wyszły dobrze, nie widzi potrzeby leczenia laryngologicznego. 16.10 2012 zrobiłam RTG kręgów szyjnych ap i boczne, oto opis: spłycenie fizjologicznej lordozy. Niewielka lewowypukła skolioza. Poza tym kręgosłup szyjny radiologicznie w normie.
Panie doktorze mój problem to pisk w uszach, czasami wrażenie niestabilności bez zawrotów głowy, osłabienie i uczucie "dziwnej" głowy jakby takiej ciężkiej. Czasami głowa mnie zaboli z tył lub boku ale to szybko mija.Przez cały dzień jestem osłabiona natomiast najlepiej się czuje wieczorem. Bardzo proszę o pomoc bo już sama nie wiem co mam robić albo do jakiego lekarza iść.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Iwono,

Wada nabyta postawy Pani kręgosłupa szyjnego polega na jego bocznym zgięciu oraz spłaszczeniu krzywizny szyi, której łuk powinien przebiegać do przodu. Takie zmiany mogą pogarszać przepływ przez tętnice kręgowe i powodować w efekcie dolegliwości jakie Pani odczuwa. Badaniem, które może wykazać nieprawidłowości przepływu do ucha wewnętrznego i błędnika jest USG tętnic metodą Dopplera w odcinku szyjnym.
Wymaga Pani rehabilitacji pod nadzorem lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej z zastosowaniem zabiegów fizykoterapii i odpowiednio dobranych ćwiczeń. W tak młodym wieku dolegliwości powinny ustąpić po systematycznej rehabilitacji. Lekiem wspomagającym może być Flunaryzyna ( na receptę od lekarza ).

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27