Przerost błony śluzowej nosa - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Przerost błony śluzowej nosa

Pytanie dotyczy: nos, błona śluzowa, obrzęk


Lekarz laryngolog przepisał mi spray Avamys na obrzęk błony śluzowej nosa.
Mam pytanie przez jaki czas mam go stosować? ??
Błona dalej jest obrzęknięta ale zrobiło się tam trochę ujścia, czasami się odtyka całkowicie a później znów jest nabrzmiała tak że nie mogę wpuścić powietrza. Jest sucha i cały czas muszę czyścić nos z bezbarwnej lepkiej wydzieliny.
Czy to mi pomoże? ???
Jestem alergikiem.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Po pierwsze: przed podaniem Avamysu do nosa należy przez 5 dni [nie dłużej !] 2 razy dziennie podawać KROPLE DO NOSA [ np. Xylogel z pompką rano i wieczorem po 2 dozy do kazdej dziurki od nosa. Strumień leku należy skierować NA BOCZNĄ WEWNĘTRZNĄ ścianę nosa. Po kilku minutach, kiedy uzyskamy lepsza drożnożność wstrzykujemy 2 dawki Avamysu rano i wieczorem. Po uzyskaniu poprawy ale nie wczesniej niż po tygodniu stosujemy Avamys jeden raz dziennie po 2 dawki do kazdego otworu nosowego. Avamys trzeba stosować SYSTEMATYCZNIE inaczej nie będzie skuteczny. Alergik powinien stosować ten lek w sezonie : na 10 dni przed rozpoczęciem pylenia alergenu [ np. przy uczuleniu na drzewa juz od lutego] az do 15 sierpnia.

Ale lek do nosa to z mało ,nalezy cały sezon stosować 1 raz dziennie wieczorem tabletkę leku antyhistaminowego np. Claritine lub podobny.

Prawdopodobnie przez lata była Pani niedostatecznie leczona i to skończyło się przerostem błony śluzowej. Czy lekarz ,który postawił taka diagnozę w trakcie badania OBKURCZYŁ BŁONĘ ŚLUZOWĄ KROPLAMI ??. Bo może to jest tyko obrzęk zapalny. Nie napisała Pani na jakie alergeny jest Pani uczulona [ jaki jest wynik testów]. Kiedy testy były ostatnio wykonane. MÓJ NR. TEL. 503 38 74 73. dr med. Z.Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22