Przewlekłe kłopoty z gardłem wokalistki, ostatnio wykrztusiła 3cm twór. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Przewlekłe kłopoty z gardłem wokalistki, ostatnio wykrztusiła 3cm twór.

Witam!
Jestem pracownikiem Centralnej Sterylizacji i Dezynfektorni Szpitala w Ostrowcu Św.
Wielokrotnie byłem u lekarza ze swoją córką wokalistką i ze sobą. Moja córka od 8 lat ma problemy z gardłem, nie ze strunami głosowymi tylko z gardłem. Ma częsty ból gardła i białe skupiska nalotowe otoczone czerwonym okręgiem, które w miarę możliwości usuwa sztućcem. Laryngolog stwierdził, że to pozostałości pokarmu, a zaczerwienienia to odczyn alergiczny i oczywiście to przyjąłem za pewniaka. Tylko do dziś, bo dolegliwości nadal są a przy tym co robi moja córka (praca wokalistki) bardzo utrudnia jej życie. Dlaczego do dziś? Przez ostatnie 4 dni dziecko narzekało, że ma wrażenie jak by coś zatkało jej ujście do nosa i okleiło jej górną część gardła w okolicach ujścia kanałów nosowych czyli "sufit" gdzie na górze gardło się zaczyna. Dziś miała próbę i dużo śpiewała, w pewnym momencie coś oderwało się z górnych części gardła i wpadło jej głębiej, jak odkrztusiła i wypluła okazało się, że to żelowy twór o wymiarach 3x1cm. Fotka w załączniku tego co wypluła i gardła.
Co to jest i skąd się wzięło? Zaznaczam, że dziecko miało robione wymazy i nic groźnego nie wyszło.
Mało kiedy ma normalne gardło, często ono jest zaczerwienione krwiste z białymi czopami. W załączniku przesyłam fotkę wyplutego tworu.

Mój problem:
Od dwóch lat mam uczucie że spływa mi wydzielina z z zatok zamiast do nosa to do przełyku i tchawicy. Wywołuje to u mnie odruchy wymiotne gdy z rana wstanę wypiję kawę i wyjdę na zimne powietrze, zaczynam odczuwać, że lepka substancja wypływa mi z zatok i spływa w dół, ciężko wtedy opanować odruchy wymiotne. Gdy jestem przeziębiony czasem nie mogę sobie poradzić z przełykaniem i odkrztuszaniem wydzieliny. Byłem u kilku lekarzy i zastosowali leczenie objawowe, czyli gdy miałem gorycz w gardle, gdzie wydzielina miała kolor kawy z mlekiem (2 przypadki) przepisano mi antybiotyk i płukanie nosa solą fizjologiczną. Laryngolog stwierdził, że mam refluks ( znam ten temat bo siostra ma refluks), i że mam alergie. Przepisał mi na alergie Avamys, na refluks Lanzul i syrop Pekto Drill. Jedyna korzyść to to, że czuje jak bym miał znieczulone górne partie gardła i nie ciągnie mnie tak często na wymioty jak wcześniej. Kataru nadal nie mam, przywykłem trwa to już 2 lata, nos mam czysty i mogę spokojnie oddychać mimo krzywej przegrody, o dziwo. Nie kicham, a jeśli wydmuchuje coś to muszę się dobrze postarać by coś na chusteczce się pojawiło.
Reasumując:
Jestem alergikiem i dokładnie znam alergeny z autopsji. Kwitnąca lipa powoduje u mnie podrażnienia gardła, kurz i pyłki traw obrzęki skórne, a pachnące zapachy kaszki ozdobnej katar i kichanie ( od 2 lat większe spływanie do gardła) Zgagi nie miałem z 20 lat, wiem co to jest bo bywało że jak pojadłem fest słodkiego i wykonywałem pracę w kucki to mnie ta dolegliwość dopadała ale to było dawno temu.
Czy leczenie jakie przepisał mi laryngolog jest trafione i co jest z przypadłością mojej córki?

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Szanowny Panie Grzegorzu.
Choroba córki:
1. Oceniam przesłaną fotografię. Pytanie, czy ten twór jest zbudowany ze śluzu czy z tkanki. Proszę z córką pojechać do Kielc,skontaktować się z Prof.dr med. Stanisławem Bieniem, który wykona u córki endoskopię nosogardła i zbada MIGDAŁKI PODNIEBIENNE.
Choroba Pana:
1. jeżeli alergia dróg oddechowych w okresie pylenia [ wiosna i lato] nie jest właściwie leczona, wówczas wytwarza się tzw. NADREAKTYWNOŚĆ błony śluzowej nosa i zatok. Czynniki fizyczne i chemiczne np. w zimie zimne powietrze, klimatyzacja, suche powietrze, spaliny diesla, farby, lakiery, pył powodują nadprodukcję śluzu który spływa z nosa do gardła. Tutaj należy wykluczyć zmiany w zatokach [ przerosty i polipy].Wobec takiej przewlekłości zmian musi Pan wykonać TOMOGRAFIĘ KOMPUTEROWĄ ZATOK I wszystko będzie jasne.
Te rozpoznania dotychczasowe są brane z sufitu. Leczenie musi być określone po dokładnym rozpoznaniu przyczyn objawów chorobowych,opartych o testy specjalistyczne. [ np. nie opisał Pan ile razy dziennie bierze pan lek, czy systematycznie ,odpowiednio długo. Ponieważ doraźne branie leków nie ma sensu, szczególnie w alergii]
Mój. tel: 503387473. dr med. Z,Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34