Pytanie o znamiona na szyi, pachami i klatce piersiowej - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Pytanie o znamiona na szyi, pachami i klatce piersiowej

Pytanie dotyczy: znamię


Witam,

Aktualnie przebywam na delegacji poza granicami kraju, dlatego też zanim wybiorę się z powrotem do polski, chciałbym wstępnie zdiagnozować co mi jest. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby udało mi się jakoś pomóc online.

3 tygodnie temu wróciłem z wakacji w Portugalii, mieszkaliśmy razem z żoną w hotelu i jedliśmy praktycznie to samo, używałem tych samych kosmetyków co zawsze. Moje zmiany skórne zaczęły się za uszami, wyglądało to na początku jak spieczona przez słońce, lekko zaczerwieniona, sucha skóra.

Kilka dni po przyjeździe z urlopu zauważyłem, że na mojej szyi, pod pachami i klatce piersiowej pojawiły się lekko czerwone znamiona. W tym dniu również zostałem pokąsany komary (tak mi się wydaje), na prawej ręce za łokciem pojawiła się lekka opuchlizna, która zeszła po 2-3 dniach. Od tego momentu do moje znamiona przybierały na sile. Nie swędzą, nie pieczą, są suche i nabierają z dnia na dzień coraz bardziej czerwonego koloru. Dziś zaprzestałem używać szamponu oraz żelu pod prysznic oraz odstawiłem wszystkie perfumy i antyperspiranty. Nigdy nie piłem alkoholu oraz nie paliłem papierosów.

Chciałbym wiedzieć czy jest to coś poważnego? Czy patrząc na zdjęcie można stwierdzić wstępnie co to jest? W jaki sposób mógłbym spróbować to leczyć zanim przyjadę do polski?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Na podstawie opisu i zdjęć mogę podejrzewać, że ma Pan łupież różowy Giberta. Jest to dermatoza, która nie wymaga intensywnego leczenia.

Ustępuje samoistnie po 3- 4 tyg. Należy unikać gorących kąpieli, nie przegrzewać się. Po myciu można smarować plamy kremem Bepanthen.

Zdjęcia są dość ciemne, dlatego proszę traktować moją diagnozę jak przybliżoną, a nie ostateczną.


Pozdrawiam

lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38