Reakcja po tetrasylu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Reakcja po tetrasylu

Pytanie dotyczy: tetrasyl


Witam,
od ok.10dni zażywam po 1tabletce tetrasylu w związku z problemami skórnymi (guzki, ropniaki na twrzy i plecach-pojedyncze, wypryski i grudki), przepisanego przez dermatologa, pomogło trochę, ale na dekolcie i szyi, a także z tyłu w górnej części pleców dostałam małych krosteczek zaróżowionych z białą napiętą końcówką, odkąd zaczęłam kurację, nie bolą i nie swędzą, brzydko wyglądają i szpecą, wiążę ich wystąpienie z braniem tertasylu, brałam kiedyś teracyklinę i problem był podobny. Jak mogę to zlikwidować, czy to jest uczulenie, nie powinnam tego brać w ogóle, czy istnieje jakiś antybiotyk przeciw wypryskom, który nie powoduje takich reakcji? Nie biorę innych silnych leków, jedynie zioła i witaminy, tabletki nasenne. Podobną reakcję skórną mam, gdy się zgrzeję lub spocę, ale są to pojedyncze krosteczki przy szyi u dołu, ramionach i łopatkach. Proszę o odpowiedź.
Dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

W mojej praktyce dermatologicznej nie spotkałam się jeszcze z taką reakcją na Tetralysal. Proponuję nie przerywać Tetralysalu, odstawić zioła i witaminy, a miejscowo stosować na noc Acne Derm w kremie. Jest dostępny bez recepty.

Jeżeli mimo to krostki będą się pojawiać i będzie ich coraz więcej, wtedy trzeba będzie odstawić Tetralysal.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38