Rogowacenie stóp i paznokci - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Rogowacenie stóp i paznokci

Witam, mam 26 lat posiadam chorobę dziedziczną jak to nazwał mój lekarz z nowej rudy (woj. dolnośląskie) to rogowacenie stóp i paznokci, historia choroby powstała gdy moja praprababcia poślubiła pewnego ukraińca od tego czasu ktoś dziedziczy tą chorobę.

NIe chodzę na basen bo sie wstydzę mam strasznie grube paznokcie u nóg i odciski ktore musze cały czas scierać pomeksem, nie ma mowy aby je nożyczkami wycinał (wtedy ich nie ma na pare dni) ponieważ nie moge chodzić tak mnie boli w ogóle duzo chodzić nie moge bo bolą mnie nogi, co mi pomaga to moczenie w zimnej wodzie (otucha)

Kiedyś za dziecka byłem z mamą w klinice we wrocławiu, powiedzili że mogą mi zrobić "wycinanki" ale nie dają gwarancji że to nie powróci, im wiecej chodzę to mi sie to robi aby to znikło musiałbym chyba nie chodzić, a paznokcie mam strasznie grube wstyd mi za nie.

Czy jest mi pan wstanie pomóc? ? czekam na odpowiedź

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Mogę pomóc tylko złagodzić tę dolegliwość. W aptekach jest francuska maść Xerial 50 extreme która zmiękcza paznokcie i ułatwia ich obcinanie.Należy ją stosować codziennie na noc. Jest bez recepty.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25