Ropa w gardle i uczucie "waty" w uszach - Zyrtec, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Ropa w gardle i uczucie "waty" w uszach

Pytanie dotyczy: Zyrtec


Dzień dobry. Od kilku lat zmagam się z problemem zatok i wrażliwych uszu.
Mam uczucie jakbym mał watę w uszach, np. w kuchni kiedy się zmywa naczynia uszy reagują bólem i zachrobotaniem na trzaskające się garki. Po kąpieli uczucie waty jest mocniejsze.

Drugą sprawą są zatoki - nieswobodne oddychanie nosem. W gardle mam jakiś katar ropny, który utrudnia mi przełykanie śliny czy jedzenia. Do tego nieprzyjemny oddech. Przy dłuższym wysiłku sportowym - bieganiu czuję suchość i ból w okolicach zatok.

Mam alergię na pyłki traw - robiłem testy i dostawałem szczepionki.
Lekarz laryngolog przepisał mi różne leki, m.in. antybiotyk Xorimax. Stosowałem wodę morską w spray'u do nawilżania zatok - zimą czy wiosną w nagrzanych pomieszczeniach typu supermarket czuję suchość i ból. Miałem też aerozol do nosa Avamys. Dodam jeszcze że czuję pieczenie oczu.

Ostatnio zacząłem parzyć sobie szałwię i płukam gardło kilka razy dziennie, nie wiem czy to pomoże.
Proszę o odpowiedz i z góry serdecznie dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Mariusz. Prawdopodobnie masz uszkodzenie słuchu w uchu wewnetrznym [tzw ślimak}.Oznacza to nadwrazliwość słuchu na głośne dżwieki. Jażeli słuchałeś np. "metalu" lub trzęsiesz się na dyskotekach albo miałes uraz czaszki [ wymieniam niektóre przyczyny] to " wata w uszach" może oznaczać uszkodzony słuch. MUSISZ ZROBIĆ AUDIOGRAM. i do lekarza audiologa najlepiej. Bo audiolog zrobi Ci np. specjalne badanie ucha wewnetrznego no. OTOEMISJĘ i te3st na nadwrazliwośc słuchową. Chyba że laryngolog posiada taka aparaturę w co wątpię.
I kwestia " zatok ". Po pierwsze leczenie kataru alergicznego musi bys prowadzone Poradni Alergologicznej: poza długotrwałym, codziennym stosowaniem do nosa Avamysu [TO NIE JEST LEK DORAŻNY I DZIAŁA PRZY CODZIENNYM SYSTEMATYCZNYM STOSOWANIU], należy stosować lek antyhistaminowa np. Zyrtec itp CODZIENNIE PRZEZ CAŁY ROK, 1 tabl wieczorem. Pozatym kwalifikujesz się do ODCZULANIA.
Jeżeli żle oddychasz przez nos to lARYNGOLOG powinien potwierdzic lub wykluczyć SKRZYWIENIE PRZEGRODY NOSA. Jeżeli jest to żadne leki nie pomogą tylko zabieg wyprostowania przegrody, ale w dobrym ośrodku.
Gardło boli z powodu niedrożności nosa i spływajacego kataru a Ty jeszcze wysuszasz go rumiankiem. Woda morska nie działa [ tylko napycha kieszenie aptekarzom] najlepiej jest przemywać nos zwykła woda mineralną.
Gdybym wiedział, gdzie mieszkasz polecił bym Ci osrodek leczniczy [ bez reklamy,tylko informacyjnie.

dr med. Z. Świerczyński,spec. laryngolog,chirurg głowy i szyi.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22