Słyczenie własnego głosu, szum w uszach - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Słyczenie własnego głosu, szum w uszach

Pytanie dotyczy: szum w uszach, audiogram tonalny, tympanogram


Od paru lat występują u mnie objawy (poza tym rzadko kiedy choruję na choroby typu grypa, nie mam kataru itp.), które pojawiają się podczas wysiłku lub czasem bez znanej mi przyczyny. Otóż słyszę szum w uszach, słyszę własny głos, dziwnie się czuję bo nie wiem czy wyraźnie wypowiadam samogłoski i poszczególne wyrazy, bo słyszę swój głos w głowie. Czasem pojawia się również wydzielina, podobna do wody lub woda z nosa. Szum i objawy i ogólne nieprzyjemne uczucie ustępuje chodź na krótko po schyleniu głowy, najlepiej stać na rękach. Nie wiem czy to wina ciśnienia tętniczego, czy nieprawidłowej pracy trąbki Eustachiusza.

Dodam, że dość rzadko, bo mniej więcej raz na dwa miesiące przypominam sobie o czyszczeniu uszu patyczkami higienicznymi, choć robię to starannie i delikatnie, po tej czynności czuję jak gdybym uszkodził błonę i podczas wydmuchiwania nosa czuję kłucie w lewym uchu i czasem podczas oddychania słyszę jak gdyby ruch błony.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Łukaszu, powinieneś wykonać badanie słuchu : AUDIOGRAM TONALNY I TYMPANOGRAM. Zrób skan tych badań i przeslij na mój adres: zbigswierczynski@gmail.com a powiem Ci co szie dzieje z Twoim słuchem.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22