Staw kolanowy prawy +USG - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Staw kolanowy prawy +USG

Witam P.Doktora 6 miesiecy temu naciagnołem wiezadło po leczeniu i zastrzyku nie wiem jakim przeszlo lecz teraz po treningach na hali bol powrocił ciagnie mnie w prawej nodze z lewej strony przy kopnieciu piłki i gwaltownych ruchach... Byłem na USG lekarz powiedział ze moze byc rana po starej kontuzji a dokładnie po krwiaku. OPIS USG: Wiązadlo poboczne piszczelowe w gornej czesci wykazuje wyraźne pogrubienie(do6mm)w porównaniu z strona zdrową i obniżenie echogeniczności -obraz moze odpowiadac zmianą bliznowatym pourazowym. Pozostale struktury kolana prawego bez zmian USG. W dole podkolanowym heterogennych zmian ogniskowych ani patologicznych zbiornikow płynu nie uwidoczniono. Co dalej robic jak leczyc może zastrzyki by wrócić na boisko? Prosze o pomoc.
USG dodaje w zdjęciue.
Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Mateuszu,
dolegliwości, które Pan opisuje świadczą o nie najlepszym leczeniu pół roku temu, bezpośrednio po urazie. Ani słowem nie wspomina Pan o jakiejkolwiek rehabilitacji ruchowej, która w podobnych przypadkach jest podstawową metodą leczenia.
O tym, że wtedy uraz był poważny świadczy aktualne USG. Powrót Pana na boisko jest możliwy po paru tygodniach (czasem nawet po paru miesiącach) ćwiczeń. Proponuję codzienne ćwiczenia po 5-20 minut na rowerze stacjonarnym i/lub na wrotkach starego typu ale w pozycji siedzącej, ze stopniowo wzrastającym obciążeniem. Jeśli odczuje Pan istotną poprawę, to za 3-4 tygodnie można ostrożnie wyjść na boisko i obserwować czy dolegliwości nie pojawią się podczas rozgrzewki i pierwszych kontaktach z piłką. Jeśli się nie pojawią, może Pan stopniowo stosować większe obciążenia na boisku ale tylko do pojawienia się bólu. Proszę ani nie ćwiczyć ani nie grać z odczuciem bólu.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27