Stosowanie żeli (Klindacin T i Epiduo) a cera naczynkowa - Rutinoscorbin, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Stosowanie żeli (Klindacin T i Epiduo) a cera naczynkowa

Pytanie dotyczy: Rutinoscorbin


Witam serdecznie,
mam 21 lat, no za kilka miesięcy kończę 22;) i borykam się z trądzikiem pospolitym. Byłam u dermatologa i zapisał mi Pan Doktor żele Klindacin T i Epiduo. Muszę przyznać, że bardzo mi pomogły. Problem mój polega jednak na tym, iż zauważyłam od dłuższego czasu popękane naczynka w okolicy policzków i tuż pod oczami. Nie wiem czy stosowanie tych kremów nie zaszkodzi i nie pogłębi mojego problemu. Właściwie staram się omijać te wrażliwe rejony na twarzy smarując krem, ale wolałam zapytać by się upewnić czy to nie szkodzi moim już i tak trochę popękanym naczynkom.
Mam również kłopot z odpowiednim doborem kosmetyków. Chodzi mi o krem, taki żeby był odpowiedni na naczynka, a z drugiej strony w strefie T mam skórę tłustą/mieszaną. Czy używać dwóch kremów? Jaki filtr powinien mieć krem? Jaki żel myjący? Jakąś konkretną serie kosmetyków Pani Doktor poleca? i Czy np. łykać Rutinoscorbin na te naczynka by je wzmocnić?
Proszę o pomoc.
Klementynka

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Żel Epiduo może trochę podrażniać okolicę twarzy z rozszerzonymi naczynkami. Na partie twarzy, które są wrażliwe i tłuste zarazem polecam moim pacjentom preparat Clean Ac z firmy Avene. Matuje skórę i łagodzi podrażnienia. Do mycia twarzy zalecałbym tu raczej łagodne żele typu :żel Sensitia z Iwostinu, Physiogel cleanser, żel do mycia Accos, Sensibio gel moussante z Biodermy.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34