Sucha czerwona plama - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Sucha czerwona plama

Reklama
Przedstawiam Państwu moją kolejną książkę z zakresu kosmetologii, omawiającą najczęstsze problemy skóry, czyli choroby o podłożu łojotokowym.

Książka ta zawiera dokładne omówienie przyczyn powstawania chorób łojotokowych, ich objawy zilustrowane dużą liczbą kolorowych zdjęć klinicznych, metody diagnostyki oraz, co najbardziej cenne dla osób praktykujących w gabinetach kosmetycznych, gotowe schematy zabiegów zalecanych przy tego typu problemach.

Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu z zakresu dermatologii klinicznej, estetycznej oraz kosmetologii proponuję Państwu gotowe procedury postępowania, które usprawnią pracę oraz zagwarantują efekty wykonywanych zabiegów. Nowoczesny, przejrzysty układ ułatwia korzystanie z podręcznika, a dołączony gotowy „Plan higieny w gabinecie kosmetycznym” jest dodatkowym atutem publikacji.

„Choroby łojotokowe skóry. Procedury zabiegów kosmetycznych” to uzupełnienie wiedzy zawartej w poprzedniej pozycji omawiającej podstawy dermatologii dla kosmetologów („Dermatologia. Podręcznik dla studentów kosmetologii” Wydawnictwo Górnicki. Wrocław 2007).

Mam nadzieję, że tak jak i poprzednia pozycja spotka się z Państwa dużym zainteresowaniem.
A wszystko znajduje się na stronie www.danutanowicka.pl/ksiazka.
Reklama

Witam,
Miesiąc temu na lewym biodrze pojawiła się mała, czerwona, sucha i lekko wypukła plamka. Próbowałam ją zdrapać, ale z czasem zaczęła się powiększać, więc więcej jej nie ruszałam. Probowałam nawilżyć ten fragment skóry przy użyciu Kremu specjalnego Emolium, jednak poza minimalnym i krótkotrwałym zmniejszeniem suchości nie ma efektów. Czasami swędzi mnie to miejsce, jednak staram się go nie drapać. W tym momencie średnica zaczerwieniania wynosi ok. 2cm i mam wrażenie, że cały czas się powiększa. Co to może być i co powinnam stosować?
Poniżej załączam zdjęcie.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Nie mogę postawić diagnozy wyłącznie na podstawie zdjęcia. Mogę jedynie zasugerować, że zmiana na biodrze może być grzybicą skóry gładkiej.
Najprościej byłoby pójść do dermatologa i rozpocząć prawidłowe leczenie.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38