Sucha skóra,czerwone plamki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Sucha skóra,czerwone plamki

Witam, od paru lat mam problem ze skórą twarzy.Oczywiście leczyłam się u dermatologa lecz nic to nie dało.Na mojej twarzy często pojawiają się czerwone plamki, które wysuszają się i łuszczą. Brałam jakieś leki na alergię(nie na coś konkretnego jakieś ogólne) oraz na żołądek. Przepisywano mi też wiele kremów na krwinki i ogólnie na suchą skórę. Niektóre z nich dawały efekt,ale krótkotrwały. Ostatnio ma wrażenie,że moje objawy nasilają się po kąpieli.Jak tylko wychodzę z wanny to odrazu mam te plamki na policzkach. Zwykle natłuszczam je kremem "lipobase" i objawy ustępują(w różnym w czasie- w zależności od ich nasilenia). Na codzień używam jedynie kremu nagietkowego,fluidów itp używam sporadycznie. Plamki występują jedynie na twarzy, właściwie tylko na policzkach, są bardzo suche w dotyku... co to może być?

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Skłonność do suchych, łuszczących się plamek na twarzy może świadczyć o złej tolerancji kosmetyków i preparatów do mycia.


Proszę spróbować używać tylko przez jakiś czas tylko dwóch preparatów:


Cetaphil do mycia oraz Cetaphil MD Dermoprotektor.


Wieczorem proszę oczyścić twarz Cetaphilem , spłukać wodą i posmarować Cetaphilem MD. Rano wystarczy przemyć twarz samą woda i posmarować Cetaphilem.Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34