Swędząca skóra głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Swędząca skóra głowy

Witam Serdecznie Pani Doktor,
Piszę z Pani prośbą o pomoc, odwiedziłam już 5 dermatologów stosowałam różne leki i nie mogę wyleczyć się z mojej przypadłości z którą strasznie się męczę. Mianowicie strasznie swędzi mnie skóra głowy w miejscu gdzie spina się długie włosy gumką,tzw koński ogon teraz rozniosło mi się też trochę wyżej. Skóra głowy jest zaczerwieniona i przy drapaniu schodzą mi białe płatki dość grube i duże. Nie farbowałam włosów, nie stosuję obecnie żadnych leków. Do tej pory stosowałam Mediket Szampon, Belosalic, Laticort, szampon Stieprox niestety bez dużych efektów. Nigdzie indziej nie mam żadnych oznak grzybicy ani na stopach ani na rękach. Fakt mam przesuszone dłonie ale to bardziej od prac domowych i obecnych mrozów. Nikt w domu nie miał ani ma takich dolegliwości.Kiedyś miałam styczność z osobą która miała na całej głowie i ciele białe plamy, zaczerwienienia i łysiała, trenowałam z tym kolegą kilka miesięcy w jednym klubie sportowym na siłowni.
Skóra głowy swędzi rano, wieczorem, po umyciu, niejednokrotnie zdrapane białe płatki po odejściu od skóry głowy krwawi tzn w tym miejscu jest po prostu dziura i pojawia się krew. Z tym problemem męczę się od ponad roku, teraz pojawił się mały łupież. Mam długie włosy i strasznie chce mieć zdrową skórę głowy.Wypadają mi włosy w tych miejscach bardziej, zresztą wogóle gdzie się nie podrapię na głowie to mam biały na paznokciu nalot. Nie wiem jaki szampon stosować by uśmierzyć swędzenie.Lub jakie badanie skóry głowy by określić problem. Czy może się to przenieść na inne części ciała? Aha i może to nie ma znaczenia ale kiedyś miałam robione testy alergiczne i wyszło mi uczulenie na balsam peruwiański. Bardzo Proszę o poradę i pomoc. W załączeniu przesyłam zdjęcie głowy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Objawy opisane przez Panią nie mają charakteru grzybicy. Żeby zmniejszyć świąd skóry owłosionej proszę spróbować myć głowę szamponem Emolium. Jest dostępny w aptekach.

Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34