Swędzące i bolące krosty, sucha skóra - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Swędzące i bolące krosty, sucha skóra

Pytanie dotyczy: krosty, sucha skóra, wysuszona


Witam serdecznie, mam ogromny problem z cerą. Byłam u lekarzy ale niestety nie potrafili mi nic poradzić. Jeden lekarz kazał smarować kremami, drugi powiedział, że absolutnie nie smarować...Kolejny powiedział, że to nie jest choroba skóry tylko nieodpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry. Lecz niestety, lista kosmetyków których mogę używać jest bardzo krótka ponieważ mija skóra ich nie toleruje. Na mojej twarzy pojawiają się krostkiy które mnie swędzą i bolą. Bardo brzydko to wygląda i jest nie przyjemne. Nie używam płynnych podkładów. Do demakijażu używam płynu micelarnego AA z serii wrażliwa natura oraz kremu z ziaji, do cery suchej, nawilżający bez alkoholu. Teraz zimą moją skóra na twarzy jest tak sucha, że aż boli... wysyłam również zdjęcie tego koszmaru :( bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co z tym robić. Wydałam mnóstwo pieniędzy na jakieś żele z apteki, płyny, toniki i tak dalej. Nic mi nie pomogło a po większości kosmetyków mój stan się wręcz pogorszył. Skóra jest brzydka, swędząca i szczypiąca...

Jeszcze raz proszę o pomoc.
Pozdrawiam gorąco

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Rzeczywiście skóra na twarzy jest mocno podrażniona i wysuszona. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z cerą nadwrażliwą.

Ponieważ kosmetyki, nawet hipoalergiczne nie zdały egzaminu, proponuję sięgnąć po preparaty oparte na olejach roślinnych.

Do oczyszczania twarzy proponuję płyn składający się z oleju lnianego i przegotowanej wody w proporcji 1;1. Przed użyciem wstrząsnąć i używać tak jak płynu micelarnego. Po oczyszczeniu spłukać twarz wodą i nałożyć krem.

Dotychczas używany krem proszę zastąpić kremem na bazie masła shea i oleju awokado;

http://www.fitomed.pl/moj-krem-nr-4/cms_k/?idk=146Pozdrawiam

lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25