Świerzb - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Świerzb

Witam
Mieszkam obecnie w Holandii i zaraziłem się świerzbem 6 tygodni temu. Cały czas od tamtej pory czułem, że coś jest nie tak. Dziewczyna od której zaraziłem się poinformowała mnie o tym, że ma świerzba jak ją zapytałem czy to ona mnie tym zaraziła bo drapała się w nocy. Mój problem wyszedł dopiero w tym tygodniu. Byłem w piątek u lekarza i dostałem lek o nazwie LOXAZOL 5% ( http://www.inphar.com/pages/ItemInfo.asp?ItemID=13625365) dostałem 2 tubki i ma to wystarczyć na tydzień jak po tygodniu mi nie przejdzie to mam znowu przyjść do apteki z pominięciem lekarza i dostane kolejne 2 tubki. Leki te mam za darmo. Lekarz wspomniała, że jak to nie pomoże to da mi jakieś tabletki. Wsmarowałem w całe ciało 2 tubki (zgodnie z zaleceniem lekarza) ale jakoś problem nadal jest. Mam "gniazda" na pośladkach penisie i na mosznie, miedzy palcami dłoni. Swędzi mnie prawie całe ciało. Staram się wszystko prać w 60 stopniach i spać w zimnym pokoju. Mieszkam z kolegami i mam tu dziewczynę, już inna. Proszę mi doradzić czy wszyscy powinni poddać się jakiejś kuracji i czy ten lek jest skuteczny bo jakoś nigdzie i internecie nie potrafię znaleźć polsko czy angielsko języcznej informacji o tym leku. Z góry dziękuje za pomoc. Krzysztof

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Loxazol czyli Permethrin jest skutecznym lekiem. Z reguły wystarczy posmarować nim całe ciało od szyi do stóp jeden raz, po kąpieli na całą noc. Rano należy maść zmyć. W cięższych przypadkach można kurację powtórzyć. Dobrze by było, gdyby osoby mieszkające wspólnie posmarowały się jednorazowo Loxazolem.
Świąd skóry może utrzymywać się jakiś czas, nawet po wyleczeniu świerzbu. Często ma podłoże psychogenne. Po kuracji można nawilżać skórę np Bepanthenem lotio. Powinien być w Holandii dostępny w aptekach.
Załączam link do anglojęzycznej strony opisującej leczenie świerzbu kremem Permethrin, który jest odpowiednikiem Loxazolu.
http://www.inphar.com/pages/ItemInfo.asp?ItemID=13625365

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25