Tarczyca a wypadanie włosów - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 23 stycznia 2017, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Porady Eksperta

Tarczyca a wypadanie włosów

Pytanie dotyczy: wypadanie włosów, tarczyca


dzień dobry. od 2009 roku od września wypadają mi włosy jestem kobietą. dodam że przed tym zdarzeniem często jadałam w fast foodach. włosy zaczęły mi wypadac garściami i codziennie traciłam duże ilości. na początku zaczęłam sama dobierac różne specyfiki poczynając od ampułek radical, vichy, tonic seboradin, lek robiony w aptece, szampony różnego rodzaju m.in dermena, z pokrzywą, skrzypem, różnego rodzaju tabletki. aż zdecydowałam się w lipcu 2010 roku pójśc na mezoterapię chodziłam na pare zabiegów ale ten okres tylko wzmożył jeszcze bardziej wypadanie choc miało byc inaczej. od tamtego czasu zaczęła mnie swędzic głowa i zaczęły pojawiac sie bolące krostki. postanowiłam zrobic wszystkie możliwe badania i listopadzie w 2010 roku okazało się że mam niedoczynnośc tarczycy. od tego momentu biorę tabletki na uregulowanie tego hormonu aż do dziś. byłam jeszcze teraz nie dawno u dermatologa który zbadał moje włosy na specjalnej kamerce i powiedział że włosy rosną w jednakowych odstępach więc nie mam predyspozycji androgenowych. choc muszę przypomniec że mam ich szczególnie mało w okolicach uszu i z tyłu głowy i że z tyłu również jest taki jakby przedziałek. ogólnie są całe przerzedzone na całej głowie. więc czy faktycznie nie są to predyspozycje androgeniczne? zapisał mi alpicort i loxon choc ten drugi nie używam gdyż na samym początku jak zaczęły wypadac mi włosy używałam go i było jeszcze gorzej. więc używam tylko sami alpicort. ale ostatnio zauważyłam że moje włosy zrobiły się jakby bardziej delikatne chodzi mi tu o ich grugośc sa cieńsze. i tak z dnia na dzień raz wypada ich mniej raz więcej i tak w kółko. nie wiem czy to przez tą tarczycę czy nie? prosze o poradę co zacząc stosowac zeby nie były takie delikatne cienkie, żeby nie wypadały i co najważniejsze żeby odrosły? z góry dziekuję za odpowiedź

Odpowiedź Eksperta:

Agnieszka Obstawska

trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

Tarczyca jest gruczołem, który odpowiada za całość przemiany meterii naszego organizmu a więc również za stan skóry i włosów. Przy problemie z nadmiernym wypadaniem włosów ich przerzedzeniem, słabą strukturą podstawą leczenia jest zdecydowanie leczenie choroby tarczycy. Wszystkie inne środki to preparaty działające jedynie pomocniczo. Proszę co 3 miesiące kontrolować poziomu hormonów i dostosowywać do nich dawki przyjmowanych leków. Przy unormowaniu się ich włosy się wzmocnią i zaczną odrastać.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy leki na zbicie cholesterolu to konieczność?

Cześć, moje pytani brzmi, czy aby zbić cholesterol muszę brać leki, czy...

halipot | 2017-01-22 14:35

"Krzywe paznokcie "

Witam, mój problem polega na tym że paznokcie i palców wskazujących są...

Sysiaa | 2017-01-21 15:02

Czy możliwe że jestem chora?

Mam na imię Natalia,mam 19 lat.Chodzę do technikum ,moi nauczyciele obawiają...

Nati2304 | 2017-01-20 21:46

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta



Najnowsze komentarze

»

купить детский...

Dodał: Robertquoff | 2017-01-23 12:36:15

»

купить детский...

Dodał: RobertMop | 2017-01-23 12:14:20

»

Polecam wirtualna giełda albo polecam to...

Dodał: Uemettbed | 2017-01-23 11:13:27

W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2017

Content