Trądzik, bakteria Acinetobacter Iwoffii ESBL - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Trądzik, bakteria Acinetobacter Iwoffii ESBL

Dzień dobry Pani Doktor. Mam problem z trądzikiem lub z bakterią Acinetobacter Iwoffii. Ponad rok temu pojawił mi się ropień w okolicy nosa. Dermatolog przepisał mi antybiotyk (nie pamiętam już co) i przeszło. Po niecałym roku po spadku odporności organizmu ponownie pojawiły się ropnie i rozprzestrzeniły się po całym czole i w okolicach nosa. Są to grube, bolące podskórne "bąble" wypełnione ropą. Z wymazu wyszła bakteria Acinetobacter Iwoffii ESBL- (w zał. wynik). Ok. 2miesięcy temu chirurg 2 takie ropnie przy nosie nacinał mi skalpelem. W ciągu ostatniego półrocza brałam antybiotyki - m.in. Azymicin (w sumie 6tabletek w odstępstwie tygodnia), następnie Forcid 1000 (2tyg. po 2 tabletki dziennie), Biseptol (2 tabletki dziennie - 2opakowania 0,96, 2 tabletki dziennie - 2opakowania 0,48). Po 3 dniach od zakończenia brania biseptolu (po braniu którego zauważyłam poprawę), pojawił się kolejny bolący ropień. Teraz lekarz pierwszego kontaktu przepisał Tetralysal. Czy to dobry kierunek leczenia? Nie mam pieniędzy na kolejne wizyty prywatnie u dermatologa, na czole mam kilka blizn po tych ropniach. Lekarz polecał kurację Izotekiem jednak boję się skutków ubocznych poza tym po tej kuracji przez ok. 2lat nie mogę zajść w ciążę.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Bacteria Acinetobacter iwofii, jest to gramujemny patogen, należący do gatunku Acinetobacter sp., bardzo rozpowszechnionego w przyrodzie. W większości przypadków jest mało patogenna. W przypadku głębokiego trądziku może nasilać stan zapalny, ale nie jest główną przyczyną powstawania zmian trądzikowych.

Więcej informacji o przyczynach powstawania trądziku jest na moim blogu: www.blogotradzku.wordpress.com

W przypadku uporczywego, głębokiego trądziku i braku poprawy po antybiotykach, kuracja Izotekiem jest sensownym rozwiązaniem.
Po jej zakończeniu nie można przez 6 miesięcy zajść w ciążę.

Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38