Trądzik różowaty - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Trądzik różowaty

Dzień dobry, 5 lat temu pojawił mi się trądzik różowaty, leczyłam go najpierw antybiotykiem Tetralysal i maścią przygotowaną w aptece, wyleczyłam to ładnie, ale po pewnym czasie znowu się nawrócił i dermatolog przypisał mi Unidox i żel Duac, pomogło na bardzo długo. Teraz po dwóch latach spokoju odnowił się trądzik różowaty i poszłam do innego dermatologa, który przypisał mi właśnie Tetralysal i maść steroidową Diprobase. Po przeczytaniu informacji w ulotce przy trądziku różowatym jest zakaz stosowania tej maści, powiadomiłam o tym mojego dermatologa i usłyszałam, że mogę jednak tego użyć przez 5 dni. Zaczerpnęłam również informacji w internecie i dowiedziałam się, że leczenie maściami sterydowymi przynosi szybkie efekty, ale po odstawieniu maści objawy pojawiają się nasilone oraz są skutki uboczne i na twarzy mogę zostać mi ślady zaczerwienienia. Bardzo proszę o poradę co w takim przypadku powinnam zrobić?
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Diprobaza nie zawiera sterydów. To obojętny krem natłuszczający skórę. Maść sterydowa nazywa się Diprosone. Diprobazę można stosować bez ograniczeń.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25