Twardy guzek na członku - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Twardy guzek na członku

Witam, mam 20 lat, jestem mężczyzną. Mam problem z zmianą skórną u nasady członka przypominającą wyprysk trądzikowy. Wcześniej w miejscu tej zmiany miałem mały biały, podskórny punkcik, podobny do tych które sporadycznie pojawiały mi się koło członka właściwie nie szpecąc tego miejsca i można je było usunąć i nie było później problemów. Punkcik który jest problematyczny różnił się tylko tym od pozostałych, że był nieco większy i miałem go bardzo długo, tak że, nie wiedziałem czy to wyprysk, czy stanowi naturalny wygląd członka.
Ponad 2-mce temu chciałem usunąć ten punkcik, nie było go łatwo wycisnąć, ale zrobiłem to i nie bolało mnie. Biała wydzielina była identyczna jak na twarzy i była sucha. Usunąłem większość, ale chyba nie wszystko. Nie przypominało to już białego punkcika. Skóra w miejscu po wycisnięciu była troche wypukła i zaczerwieniona. Po kilku dniach zauważyłem, że miejsce dalej jest wypukłe, a zaczerwienienie prawie ustapiło ale cały czas można było jeszcze coś wycisnąć z tego miejsca i nie było to bolesne. Najbardziej denerwowało mnie to że, wciąż było to wypukłe i stało się wyraźnie widoczne, dlatego próbowałem to wycisnąć.
Wygląda to jak guzek. Zawsze coś można wycisnąć tylko są to znikome ilości i wydzielina jest dość płynna, po wycisnięciu płynie troszkę krwi i zaraz przestaje. Mam wrażenie że guzek codziennie na nowo się wypełnia, a usunąć wydzielinę można jedynie z wierzchu guzka nie zmniejszając w ogóle jego powierzchni. Guzek nie powieksza się jego wielkość jest stale taka sama, czasami po kompieli wydaję się mniejszy. Guzek jest okrąły o średnicy 5 mm, jego powierzchnia jest gładka z wyglądu i w dotyku, jest twardy, w środku wyraźnie można wyczuć jego granice pod skórą, wokół niego rosną włosy ale bezpośrednio na nim nie.
Ostatnio chciałem na dobre wycisnąć guzek, ale nie można tego zrobić. Powierzchownie zraniłem guzek, tak że teraz boli kiedy to dotykam.
Nie stosowałem żadnych leków, tylko niekiedy maść arnikową która niwelowała zaczerwienienie. Kilka miesięcy przed pierwszą próba usunięcia białego punkcika nie współżyłem i odkąd zamieniło się to w guzek też nie. Wypryski na twarzy pojawiają mi się rzadko, są bardzo małe odrazu je usuwam i nie ma z tym problemu. Jestem osobą zadbaną, dbającą o higienę również miejsc intymnych, do mycia tych miejsc używam specjalnego żelu dla mężczyzn.
Obawiam się że, teraz tkanka wewnątrz skóry zostanie już twarda na stałe i guzek będzie można usunąć tylko chirurgicznie, czego bym bardzo nie chciał.
Załanczam zdjęcie, mogę wysłać więcej. Proszę o poradę

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Proponuję nie wyciskać już tej zmiany i pędzlować ją przez kilka dni jodyną. Jeżeli się nie wygoi, trzeba będzie udać się do lekarza. Biały punkcik to był prosak, a teraz jest przewlekły stan zapalny, który trzeba wyleczyć.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka- Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38