Utrata węchu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Utrata węchu

Pytanie dotyczy: węch, alergia


Witam,

Zaczynam się nieco martwić, gdyż w trakcie przeziębienia, które zaczęło się ponad tydzień temu straciłam węch. Nie czuję kompletnie nic. Nos mam już drożny, ale nie czuję żadnych zapachów. Początkowo nie czułam również smaku, natomiast teraz ten zmysł już wrócił, choć jest osłabiony przez brak powonienia. Nie przyjmowałam żadnych lekarstw poza paracetamolem (2 tabletki na temperaturę), ponieważ jestem matką karmiącą. Katar miał postać bardzo nasiloną, do tego wystąpiła duża gorączka (38.7, lecz tylko jednego wieczoru). Nie wiem, co robić. Nie wyobrażam sobie życia bez zapachów. Bardzo proszę o poradę odnośnie mojej utraty węchu. Dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Wirus uszkodził narwy węchowe w nosie. Jeżeli Pani karmi to nie może brać sterydów w tabletkach. Ale jedyna szansa to lek o nazwie Avamys w aerosolu do nosa.Przez kilka dni rano i wieczór po dwie dozy do kazdej dziurki.
Ten lek Avamys należy kontynuować jeden raz dziennie dopóki się nie skończy.Lek zaczyba działać dopiero po tygodniu i musi być stosowany długo. Dziecku nie zaszkodzi.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22