Węch - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Węch

Czy jest dla mnie jeszcze nadzieja na odzyskanie węchu? Zaczne od początku:
…W 2002 roku staciłam całkowicie węch, dodatkowo chorowałam na silną depresje. W tym też roku wyprostowałam więc przegrode nosa. Węch nie wrócił. W roku 2004 rtg zatok wykazał zgrubienie zatoki szczękowej. W 2006 roku czułam bóle między oczami na wysokości czoła. W 2007 roku doszły napady kaszlu na zmiane temperatury (na zimne powietrze). Niby pulmonolog stwierdził astme i w każdą zime brałam inhalator. Teraz zrobiłam rezonans i wyszło że w zatoce szczękowej jest polip o średnicy 12,4mm. Dodam że oddycham przez usta. Nos chyba jest zapchany. Mój błąd że wcześniej tego nie leczyłam. Po nocy często ponoć mam też nie przyjemny zapach z ust (a nie mam problemów z żołądkiem ani wątrobą). Może to też coś ma związane z zatokami. Mieszkam blisko Łodzi i Warszawy. Dziekuje z góry za odpowiedź i pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Jezeli po operacji jest blokada nosa, to albo:
1. operacja była żle przeprowadzona albo
2.przyczyną blokad nosa sa przerośnięte małżowiny nosowe, albo zaburzenia hormonalne [ np. niedoczynnosć tarczycy, pobieranie pigułek antykoncepcyjnych itp.].

3. Tzw. eozynofilowy nieżyt nosa [ katarze alergicznym]. Tu trzeba wykonać CYTOLOGIĘ ZŁUSZCZENIOWĄ BŁONY ŚLUZOWEJ NOSA.

Najlepszy adres. Profesor Krzysztof Buczyłko w Łodzi [znajdziesz w internecie]. Trzeba powołac sie na mnie [ dr med. Zbigniew Świerczyński. {ps wech może być zatruty przez komórki eozynofilowe]. Teraz nie wierzę, żeby wechmożzna będzie odzyskać.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34