Wyniki badań - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Wyniki badań

Dzień dobry. Zwracam się z następującym problemem od 3 tygodni mam zawroty głowy i bóle głowy,2 tyg temu zabrała mnie karetka z pracy ponieważ dostałam silnych zawrotów głowy,drętwienia rąk i nóg oraz bólów w klatce piersiowej miałam wysokie cisnienie i puls.

W szpitalu miałam robiony tomograf komputerowy głowy wynik z tego badania jest następujący:
Rozpoznanie kliniczne: zawroty głowy -badanie wykonano w trybie pilnym, bez podania środka kontrastowego warstwa 2,5mm.Opis w systemie teleradiologi.Obecności krwawienia śródczaszkowego ni wykazano.Podejrzenie torbieli szyszynki -rozstrzyga MR.Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych w normie.Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony,nieposzerzony.W kościach sklepienia czaszki zmian pourazowych nie wykazano.

Wczoraj miałam robiony rezonans magnetyczny głowy :
Wynik badania jest nastepujący:
Badanie MR głowy wykonano w przekrojach poprzecznych w sekwencjach T1,T2,FLAIR,DWI,strzałkowych w sekwencji 3D FLAIR oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego Gadovist w przekrojach poprzecznych w sekwencji T1 oraz strzałkowych w sekwencji 3D T1.Grubość warstw 5mm.

Dane ze skierowania Tu ponto-cerebellum susp.Zaburzenia równowagi.

Intensywność sygnału istosty białej i szarej struktur mózgowia nad- i podnamiotowych prawidłowa.Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny,nieposzerzony,nieprzemieszczony.
Wodociąg mózgu i komora IV nieposzerzone.Drobne torbiele szyszynki.Kąty mostowo-móżdżkowe obustronne prawidłowe.Po dożylnym podaniu środka kontrastowego, w obrębie jąder podkorowych po stronie lewej widoczne pasmowate wzmocnienie, jak w przypadku rozwojowej anomalii żylnej.W pozostałym zakresie nie uwidoczniono nieprawidłowego wzmocnienia struktur mózgowia.W obrazach DWI i mapach ADC nie stwierdza się ognisk o ograniczonej dyfuzji cząsteczek wody. W okolicy tętnicy podstawowej,na poziomie mostu widoczne w sekwencji FLAIR i T2 pasmowate zaburzenie sygnału, nieuchwytne w obrazach T1- zależnych, bez widocznego wzmocnienia po dożylnym podaniu środka kontrastowego, odpowiadające w pierwszej kolejności artefaktowi.

Wnioski:

Rozwojowa anomalia żylna w obrębie jąder podkorowych po stronie lewej.
Obraz MR mózgowia w granicach normy.
Pasmowate zaburzenie sygnału przy tętnicy podstawowej na poziomie mostu w pierwszej kolejności odpowiadające artefaktowi.Do rozważenia badanie kontrolne.


Proszę o odpowiedź ponieważ martwię się o swoje zdrowie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

SZ.P. Paulino,

Drobne torbiele szyszynki nie wymagają operacji. Natomiast wykazana anomalia naczyń żylnych okolicy lewych jąder podkorowych wymaga konsultacji neurochirurgicznej, którą najpraktyczniej byłoby przeprowadzić w szp. św. Barbary w Sosnowcu. Nie jest powiedziane, że wymagać Pani będzie bezwzględnie rozważenia zabiegu z otwieraniem czaszki, jednak konsultacja u specjalisty jest konieczna.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29