Wypadanie włosów po tablekach antykoncepcyjcnych - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Wypadanie włosów po tablekach antykoncepcyjcnych

Dzień Dobry,
Mój problem trwa już dokładnie rok. Rok temu poszłam do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Po miesiącu brania tych tabletek zauważyłam nadmierne wypadanie włosów i ból w nogach. Wtedy ginekolog kazał przestać mi ich dalszego brania. Niestety wypadanie włosów zostało. Wypadają mi dzień w dzień. Byłam już u wielu lekarzy brałam mnóstwo specyfików, robiłam mnóstwo badań, wydałam mnóstwo pieniędzy a włosy jak wypadały tak wypadają. Jestem przerażona bo zostało mi ich naprawdę mało:( a końca tego wypadania nie widać. Nie pomagają szampony, tabletki, maski, ampułki. No po prostu nic :( Codziennie płacze bo nie mogę przestać patrzeć na kłęby włosów na poduszce, na ubraniach i na podłodze. Co zaszło w moim organiźmie,że te włosy tak lecą już przez rok? :( jakie badania mogę zrobić oprócz ( na żelazo, hormony, tarczyce?)? bo je już robiłam i wszystko wyszło dobrze. Czego mój organizm potrzebuję? bo wydaję mi się że naprawdę próbowałam mu dostarczyć już wszystko co potrzebne:( Ja już nie proszę o pomoc tylko błagam bo naprawdę już nie daję sobie z tym rady:(

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Prawidłowe wyniki badań wykluczają wypadanie włosów na tle zaburzeń hormonalnych i niedoboru żelaza. Być może u Pani nasilone wypadanie włosów jest spowodowane nieprawidłowa dietą i stresem.

Żeby zahamować proces wypadania włosów i obniżyć poziom stresu proponuję rozpocząć leczenie metodą mezoterapii igłowej. Zabiegi nie należą do przyjemnych, ale na podstawie własnego doświadczenia mogę potwierdzić skuteczność tej metody.

Proszę jeszcze oznaczyć poziom witaminy D w surowicy, bo jej niedobór też może mieć wpływ na stan włosów.

Poniżej załączam link do wpisu na moim blogu:
http://zdrowauroda.wordpress.com/2011/03/30/garsc-wiedzy-na-temat-wlosow/

Proszę nie upadać na duchu tylko walczyć dalej.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-04 12:34