Wypadanie włosów po tablekach antykoncepcyjcnych - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 20 kwietnia 2021, Imieniny: Agnieszki, Czesława
Porady Eksperta

Wypadanie włosów po tablekach antykoncepcyjcnych

Dzień Dobry,
Mój problem trwa już dokładnie rok. Rok temu poszłam do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Po miesiącu brania tych tabletek zauważyłam nadmierne wypadanie włosów i ból w nogach. Wtedy ginekolog kazał przestać mi ich dalszego brania. Niestety wypadanie włosów zostało. Wypadają mi dzień w dzień. Byłam już u wielu lekarzy brałam mnóstwo specyfików, robiłam mnóstwo badań, wydałam mnóstwo pieniędzy a włosy jak wypadały tak wypadają. Jestem przerażona bo zostało mi ich naprawdę mało:( a końca tego wypadania nie widać. Nie pomagają szampony, tabletki, maski, ampułki. No po prostu nic :( Codziennie płacze bo nie mogę przestać patrzeć na kłęby włosów na poduszce, na ubraniach i na podłodze. Co zaszło w moim organiźmie,że te włosy tak lecą już przez rok? :( jakie badania mogę zrobić oprócz ( na żelazo, hormony, tarczyce?)? bo je już robiłam i wszystko wyszło dobrze. Czego mój organizm potrzebuję? bo wydaję mi się że naprawdę próbowałam mu dostarczyć już wszystko co potrzebne:( Ja już nie proszę o pomoc tylko błagam bo naprawdę już nie daję sobie z tym rady:(

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Prawidłowe wyniki badań wykluczają wypadanie włosów na tle zaburzeń hormonalnych i niedoboru żelaza. Być może u Pani nasilone wypadanie włosów jest spowodowane nieprawidłowa dietą i stresem.

Żeby zahamować proces wypadania włosów i obniżyć poziom stresu proponuję rozpocząć leczenie metodą mezoterapii igłowej. Zabiegi nie należą do przyjemnych, ale na podstawie własnego doświadczenia mogę potwierdzić skuteczność tej metody.

Proszę jeszcze oznaczyć poziom witaminy D w surowicy, bo jej niedobór też może mieć wpływ na stan włosów.

Poniżej załączam link do wpisu na moim blogu:
http://zdrowauroda.wordpress.com/2011/03/30/garsc-wiedzy-na-temat-wlosow/

Proszę nie upadać na duchu tylko walczyć dalej.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Jakie tabletki??

przy okazji spytam jeszce jakie sa najlepsze tabletki nawilzajace skore ciala??...

Guziczek6663 | 2021-04-15 22:51

Problem z okiem po korekcie laserowej

Witam. W październiku 2020r. miałem laserową korektę wzroku, przez dwa...

mati192 | 2021-04-13 13:15

dezynfekcja rzeczy

Hejka, czym dezynfekujecie rzeczy w tym trudnym czasie? Ja myślę nad zakupem...

wisnia1829 | 2021-04-12 16:08

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta



W serwisie: Ogłoszenia medyczne | Porady medyczne | Forum medyczne
Placówki zdrowia: Warszawa | Kraków | Wrocław | Poznań | Białystok | Łódź | Katowice | Gdańsk | Szczecin
iLekarze.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Patronat medialny | Współpraca | Dla prasy i mediów | Napisz do nas
Nasze fora: Lekarz rodzinny | Alergolog Forum | Dermatolog Forum | Dietetyk Forum | Ginekolog Forum | Laryngolog Forum | Neurolog Forum | Psychiatra Forum | Psycholog Forum | Seksuolog Forum | Forum Stomatolog | Forum Urolog | Forum Okulista

Treści prezentowane w serwisie iLekarze.pl mają jedynie charakter edukacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

© Copyright by iLekarze.pl, 2007-2021

Content