Wysięk z ucha po zabiegu wstawieniu pistonów - Zyrtec, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Wysięk z ucha po zabiegu wstawieniu pistonów

Pytanie dotyczy: pistony, wysięk z ucha, AVAMYS Zyrtec


Panie Doktorze, zwracam się z takim pytaniem. Otóż mój syn (7 lat) w tym roku 5 razy chorował na zapalenie ucha. Tydzień temu miał zabieg usunięcia migdałków i wstawienia pistonów. Wszystko było ok, do dziś. Z uszu leci galaretowata ciecz, i pewnie to normalnie, gdyby nie to że uszy bardzo bolą. Na wizytę u laryngologa niestety trzeba czekać. Proszę o odpowiedź czy to normalne? Czy to kolejna infekcja? Dodam, że nie wychodzimy na dwór, nie mamy kontaktu z innymi dziećmi i innymi osobami.
Proszę jeszcze o poradę jak pielęgnować uszy z pistonami, nie otrzymałam takiej informacji przy wypisie, oprócz tego, żeby nie moczyć przez rok.
z poważaniem.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

PANI KATARZYNO. To dobrze,że jest wyciek z ucha, poniewaz ucho się opróżnia. Ale jeżeli jest podwyższona temperatura to może to oznaczać stan zapalny. Byłoby dobrze,gdyby dziecko otrzymało do nosa lek o nazwie AVAMYS w aerosolu w dawce: przez pierwszych 5 dni aerosol do nosa po jednej dawce do kazdego przewodu nosowego a potem jeden raz dziennie po 1 dawce do kazdego przewodu nosowego. Nalezy zuzyć całe opakowanie do koa [ lek jest całkowicie bezpieczny dla dziecka]. Pozatym powinien otrzymywać np. Zyrtec w kroplach tylko wieczorem w ilości odpowiedniej do wieku. Nie pisze Pani kiedy była wykonana operacja. Jeżeli szukać laryngologa to oczywiście tego,który wykonywał zabieg,to oczywiste, powinien zaopiekowac sie dzieckiem conajmniej do momentu usuniecia rurek z uszu. Prosze napisac jeszcze raz.co sie dzieje obecnie dr med Z.Świerczyński,specj. laryngolog,chirurg głowy i szyi

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22