Wysypka po antybiotyku? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Wysypka po antybiotyku?

Dzień dobry,

W niedzielę rano zakończyłam przyjmowanie zapisanego przez dentystę antybiotyku o nazwie Clindamycin-MIP 300. W sobotę zauważyłam wysypkę na skórze (na twarzy, szczególnie na czole, na szyi, ramionach i dekolcie), która nasiliła się w niedzielę i utrzymuje się do tej pory (poniedziałek). Ma ona postać czerwonych krostek (na czole są one bardzo jasne, prawie bezbarwne), które prawie nie swędzą. Czy wysypkę mogło spowodować przyjmowanie wspomnianego antybiotyku? Razem z nim stosowałam synbiotyk Lacidar, czasem też leki przeciwbólowe (Apap, Solpadeine). Przyjmuję również lek Dostinex 0,5mg (raz na tydzień 1/4 tabletki). Nie mam możliwości pójść do lekarza w najbliższych dniach, gdyż jestem poza moim miejscem zamieszkania, a na izbę przyjęć przecież z wysypką nie pójdę. Jak mogę leczyć tę wysypkę?

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Moja odpowiedź jest trochę spozniona z powodu urlopu. Prosze dac znac czy wysypka przeszla? Jezeli to byl odczyn polekowy, powinna juz ustapic.


Pozdrawiam
lek.Barbara Czernicka Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25