Wysypka-Wypryski ropne na plecach, dekolcie i twarzy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 5 grudnia 2022, Imieniny: Sabiny, Krystyny
Porady Eksperta

Wysypka-Wypryski ropne na plecach, dekolcie i twarzy

Witam. Od ok.2tygodni mam kujący ból brzuch w okolicy żołądka,wątroby oraz po prawej stronie podbrzusza dlatego też udałam się do lekarza ponieważ chorowałam wcześniej a kaszel utrzymywał mi się przez 2 miesiące, dostałam antybiotyki oraz leki na poprawę perystaltyki jelit. Ale niestety leki brałam przez 3 dni gdyż dostałam strasznej wysypki a raczej wyprysków ( z ropą) na plecach, klatce piersiowej, twarzy.Wysypka pojawiła się już drugi raz w ciągu 3 miesięcy z nieznanych przyczyn. Miałam również ropne zapalenie spojówek.Lekarz stwierdził że może być to reakcja alergiczna jednak nigdy nie byłam na nic uczulona a leki na alergie nie pomagają brałam juz zyrtec, smarowałam się maściami na podrażnienie skóry,gentamycyną oraz mama zrobiła mi zastrzyk z hydrokortyzonu jednak po zastrzyku zeszło jedynie zaczerwienienie na ok 3/4godziny. Robione miałam również badania moczu i krwi w których nic nie wyszło.Wieczorami towarzyszy mi również świąd w okolicy żeber i brzucha jednak nie w miejscu wysypki. Proszę mi powiedzieć co może powodować wysypkę oraz ciągłe zapalenie oczu które mam już chyba piąty raz w tym roku, oraz do jakich lekarzy mogę się udać w celu diagnozy.Dołączam zdjęcie wysypki na klatce piersiowej, taka sama jest na plecach oraz na twarzy lecz na twarzy tylko przy usznie i w okolicy ust. Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Nawracające zapalenie spojówek może być spowodowane infekcją bakteryjną. Dobrze by było zrobić wymaz z worka spojówkowego i posiew wraz z antybiogramem.

Nie mogę nic powiedzieć na temat wysypki, bo załączone zdjęcia są niewyraźne. Może to być reakcja uczuleniowa na antybiotyk.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-05 09:25