Zakażenie gardła - prośba o diagnozę - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Zakażenie gardła - prośba o diagnozę

Witam,

mam wątpliwości co do diagnozy postawionej przez lekarza, który mnie badał i chciałbym poznać Pana opinię.

Otóż 3 dni temu czułem ogólne lekkie osłabienie, po wyjściu na dwór (3 stopnie Celsjusza) złapały mnie lekkie dreszcze. Brak wysokiej temperatury. Po powrocie do domu czułem duży ból gardła, który nasilił się 2 dni temu. Wczoraj ból gardła był już tak duży, że nie mogłem przełykać itp. więc udałem się do lekarza. Rozpoznanie zapalenie gardła, leki amotaks dis (antybiotyk) + Erdomed + ibufprofen 400.

Dzisiaj po przyjęciu 4 dawek antybiotyku sytuacja jest podobna - może nie czuję już osłabienia, niemniej ból gardła towarzyszy mi cały czas. Do tego zauważyłem dodatkową wysypkę typu afty (nie jestem pewien, ale miewam afty) na wargach / języku.

Aby ułatwić zaopiniowanie tego przypadku wykonałem kilka zdjęć (przepraszam za jakość) tylnej ściany gardła z widocznymi zmianami, migdałków, języka, wargi dolnej. Będę wdzięczny za zapoznanie się ze zdjęciami i opinię co to za dziwna sprawa w tym moim gardle się zaczęła i czy jest to zaraźliwe (mam dzieci, nie chciałbym popsuć świąt).

Pozdrawiam!

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

To jest infekcja wirusowo-bakteryjna i leczenie jest prawidłowe. Po 7 dniach poprawa. Antybiotyki brać do 10 dni inaczej nie pomoże

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22