Zapalenie zatok SINUPRET - Dalacin, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Zapalenie zatok SINUPRET

Pytanie dotyczy: Dalacin


Dzień dobry.

Piszę w sprawie mojej córki.
Rokrocznie w okresie zimowo jesiennym jest chora, ale nie raz...srednio co dwa tygodnie albo zapalenie oskrzeli, albo gardło, zatoki. W tym roku od września przyjęła 5 różnych antybiotyków...po każdym jak zawsze w odstępie około 2-tygodniowym znowu chorowała. Córka bierze Iskial na uodpornienie, Vitaminer. Odrzywia się bardzo dobrze, ubiera ciepło.

Postanowiłam napisać ponieważ wczoraj będąc u doktor rodzinnej znów włączyła do jej leczenia kolejny antybiotyk tym razem Dalacin. Jednak córka nie chce już ich brać, twierdzi, że przez te ciągłe antybiotykoterapie jest non stop chora i ma wyjalowiony organizm. Myślę, że troche racji tu ma.

Doktor rodzinna wzbrania się rękami i nogami od jakichkolwiek badań, córka chciała zrobić wymaz z antybiogramem, aby było wiadomo czy kolejny antybiotyk jest właściwy, lecz skierowania nie dostała, wg doktor jest nieuzasadnione. Po prostu, ,teraz spróbujemy Dalacin" może pomoże". Córka zrobiła morfologie, żelazo potas...wszystko w normie, OB 12. Poszukała więc w internecie leków, znalazła Sinupret - na zatoki i Esberitox, który ma działać na poprawę odporności. Naświetla się lampą Solluxową, ogrzewa zatoki rozgrzaną solą. Płucze je roztworem soli fizjologicznej, przeprowadza nebulizacje. Panie doktorze bardzo proszę poradzić, czy córka ma racje i nie powinna brać kolejnego antybiotyku i leczyć się lekami i sposobami wyżej wymienionymi?

Z poważaniem,

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Należy POTWIERDZIĆ lub WYKLUCZYĆ u córki alergię. Nie napisała Pani w jakim wieku jest córka. I czy te "infekcje" sa zwiazane z gorączka czy nie. Prosze zrobić testy alergiczne i napisać jaki jest wynik i napisac do mnie. Poradzę.

dr med Z. Świerczyński

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22