Zasłabnięcie a choroby neurologiczne - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Zasłabnięcie a choroby neurologiczne

Dzień dobry, mam następujące pytanie. Trzy dni temu zdarzyła mi się sytuacja zasłabnięcia. Wyglądało to tak, że udałam się do kuchni w celu zrobienia sobie kolacji. W czasie jej przygotowywania(krojenia pieczywa) poczułam, że robi mi się słabo. Usiadłam na chwilę, ale to nie pomagało. Nadmienię może, ż e wcześniej odpoczywałam i zeszłam na dół wtedy jeszcze czułam sie dobrze. Zdążyłam wrócić na górę, na szczęście chwilowe położenie się z nogami w górze pomogło. Wiem od bliskich, że byłam bardzo blada. Co minęło jak poczułam się lepiej. Innych objawów nie miałam żadnych zawrotów głowy czy kołatania serca. Jedynie jak szłam to czułam, że troszkę boli mnie jedna z nóg z tyłu kolana. Po tym wszystkim trochę trzęsły mi się nogi, trochę bolała mnie głowa, a potem czułam już do końca dnia osłabienie. Ciśnienie było prawidłowe takie jakie mam zwykle po lekach na nadciśnienie. Takie sytuacje zdarzają mi się bardzo rzadko i to tylko przy silnym bólu np. po uderzeniu się. Czy można tą sytuację wiązać z chorobami neurologicznym, na które cierpię( padaczka, dystonia szyjna, migrena)? Czy powinnam z tym udać się również do mojego neurologa prowadzącego? Byłam u lekarza internisty, ale poza tym, że dostałam zwolnienie na 4 dni i nakaz odpoczynku nic nie wiem. Ostatnie badania krwi robiłam 4 m-ce temu i były prawidłowe, więc nie było potrzeby ich ponownego robienia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Tamaro,

Opisany incydent nie przemawia za padaczką, dystonią ani migreną. Mimo, że po tym wydarzeniu odnotowane ciśnienie krwi wróciło już do normy, to najbardziej prawdopodobny wydaje się być właśnie wcześniejszy, chwilowy jego spadek. Mogła to być tzw. reakcja ortostatyczna po wcześniejszym wypoczynku, zanim znalazła się Pani w kuchni. Wydarzenie to należałoby bliżej omówić z lekarzem rodzinnym.
Mniej prawdopodobne jest chwilowe zwiększone zadziałanie botuliny, o ile jest Pani nią leczona, jako obecnie uznanym światowym standardem leczenia Pani postaci dystonii.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21